Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

25 листопада наш заклад освіти   доєднався до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка проходила на площі Театральній у місті Ужгороді.

Основне завдання кампанії, яка відбувається щороку з 25 листопада до 10 грудня, привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізації діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.

 Низка громадських організацій та державних установ  на площі Театральній розгорнули намети, у яких роздавали презентаційні матеріали, розповідали про свою роботу, розмістили й стенд із результатами дослідження щодо домашнього насильства. Із ужгородцями та гостями міста спілкувалися про неприпустимість такого явища як насильство, радили, куди можна звернутися по допомогу. Поставили також інсталяцію із зображенням одного з видів домашнього насильства у вигляді мозаїки – кожен учасник міг взяти собі частинку мозаїки, на якій є QR-код та, відсканувавши його, пройти гру й отримати приз. Після того, як усі магніти розібрали, на стенді, наданому UNFPA, з’явилося гасло «Чуйність переможе насильство». Таким чином організатори інформують суспільство про те, що необхідно протидіяти домашньому насильству, не допускати його у своїх родинах.

Роздавали ще й світловідбивні стрічки, жінкам – екоторби із засобами гігієни та інформаційними листівками тощо. Провели квест «Острівці безпеки», учасники якого «відвідували» за місцем знаходження організації та установи, які надають підтримку постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства.

Учасники акції «Бузкова стрічка» стали у коло із стрічкою у руках і розрізали її як символ заклику «розірви коло» домашнього насильства.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі, 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.