Профорієнтаційні заходи

Профорєнтаційні заходи  із старшокласниками

29 листопада з учнями Ужгородської загальноосітньої школи № 8 майстри виробничого навчання Фіголь Т.Ю., Косилів-Голубєва Ю.М.,  Павкеаич М.І. і Татарінова А.П.    провели профорієнтаційні заходи: профорієнтаційні тренінги   з переглядом відеороликів про умови вступу та навчання в училищі, ділову гру «Зроби вибір»,  під час   учні отримали інформацію про різноманітні професії. Також був проведений воркшоп з перукарської майстерності «Сам собі перукар».

 Особливу увагу звернули  на значну роль виробничої практики на підприємствах, під час якої учні удосконалюють отримані в закладі освіти  уміння та навички.

Всеукраїнський тиждень професійної (професійно-технічної освіти), день п’ятий

26 листопада В режимі онлайн для учнів В.Березнянської гімназії проведений профорієнтаційний захід «Погляд у майбутнє» за участі В.Березнянського центру зайнятості. Мета заходу – ознайомити школярів із поняттям професія, класифікацією професій, перешкодами, які заважають при виборі професії, правилами правильного вибору професії.

Заняття в гуртках спонукає учнів розкрити свої здібності, таланти, створюючи цілісні образи у галузі б’юті-індустрії. Учні створюють образ під час занять гуртка перукарського мистецтва «Зірка на один день».

Всеукраїнський тиждень професійної (професійно-технічної) освіти, день четвертий

25 листопада відбулася зустріч здобувачів освіти училища з Фізер Катериною Тиборівною, начальником відділу активної підтримки безробітніх Ужгородського міського центру зайнятості, роботодавцями – Каламуняк Мирославою Михайлівною, директором ПрАТ «Ужгородська швейна фабрика», Губиною Мар’яною Юріївною, начальником відділу персоналу ПрАТ «Закарпатський автотранс». Мета зустрічі – надання інформації про стан ринку праці, актуальні вакансії та працевлаштування випускників училища; про прийоми пошуку роботи:використання сучасних джерел вакансій, підготовка резюме та підготовка до співбесіди з роботодавцем. Виступ учнівського театру мод «Мій стиль» з колекціями одягу «Файна панянка» та «Ін-Янь».

25 листопада з учнями Оноківської загальноосвітньої школи майстри виробничого навчання Чаловка Оксана Михайлівна та Борисенко Людмила Іванівна провели тренінг «Моя професія – моє майбутнє».

Профорієнтаційні заходи для старшокласників Ужгородських закладів освіти

24 листопада з учнями В.Лазівської, Середнянської, Р.Комарівської та Худлівської закладів освіти педагагогічні працівники училища провели профорієнтаційні тренінги, бесіди з переглядом відеороликів про умови вступу та навчання в училищі. Максим Чаловка, голова ради учнівського самоврядування розповів учням про професії, за якими ведеться підготовка в закладі освіти. Особливу увагу звернув на значну роль виробничої практики на підприємствах, під час якої учні удосконалюють отримані в училищі уміння та навички. А учасники театру мод «Мій стиль» презентували колекціїї одягу, створені гуртківцями швейного напрямку.

З учнями випускних класів Ужгородського багатопрофільного ліцею «Інтелект» педагогічні працівники Павкевич М.І., Трачук М.М. провели ділову гру «Зроби вибір», метою якої було надати інформацію учням про різноманітні професії, яка обов’язково стане у нагоді при вирішення питання професійного вибору. Також був проведений воркшоп з перукарської майстерності «Сам собі перукар».

Тиждень професійної (професійно-технічної) освіти розпочався
З 22 листопада по 26 листопада 2021 року в нашому закладі освіти розпочався тиждень професійної (професійно-технічної) освіти. У рамках тижня для учнівської молоді будуть проведені години спілкування, онлайн-уроки, профорієнтаційні бесіди, тренінги, зустрічі з роботодавцями, фахівцями Ужгородського міського центру зайнятості.
22 листопада 2021 року з учнями Ужгородських закладів освіти №№ 2, 10, 19 були проведені профорієнтаційні бесіди, тренінги, під час яких вони переглянули відеоматеріали про наше училище. У ході спілкування зі школярами педагогічні працівники училища Росул Л.М., Бергауер С.М., Корнієнко О.Я., Агеєва Т.М., Скиба М.П., Фіголь Т.Ю., надали вичерпну інформацію про професії, за якими ведеться підготовка, умови вступу та навчання, можливості розкриття своїх здібностей у позанавчальний час – у гуртковій роботі, спорті чи культурно-масовому житті. До профорієнтаційної роботи були залучені учні закладу освіти. Чедрик Крістіна та Любачевська Анна, здобувачі освіти групи № 6 з професії перукар (перукар-модельєр),візажист розповіли про свої досягнення, навчаючись в УВКУ КНТЕУ.
Сподіваємося, що проведення таких заходів стане для школярів компасом у їх подальшому професійному самовизначенні та допоможе зробити правильний вибір майбутньої професії.
Також, 22 листопада з учнями першого курсу нашого закладу освіти була проведена година спілкування на тему «Історія професійно-технічної освіти та нашого закладу освіти». В ході бесіди був зроблений акцент на створення ремісничих закладів в далекі сорокові роки. Саме 2 жовтня 1940 року Президією Верховної Ради СРСР був виданий указ «Про державні трудові резерви СРСР», яким передбачалось створення в країні ремісничих і залізничних училищ та шкіл фабрично-заводського навчання із дворічним та шестимісячним термінами навчання. А наше училище, на виконання постанови РМ УРСР № 1331 від 26.07.1946 року, було відкрите в листопаді 1946 року і називалось – Ужгородське ремісниче училище № 6. Це був перший в нашій області професійно-навчальний заклад по підготовці кваліфікованих робітників, відкритий у післявоєнні роки. Наш заклад освіти, створюючи свою історію, пройшов нелегкий шлях професійчної підготовки молоді. Тисячі вихованців училища склали і продовжують складати основу трудових колективів підприємств деревообробного, швейного профілів області, а на сучасному етапі – сфери послуг

Профорієнтаційна робота серед учнів старших класів ЗОШ

З метою розширення уявлення про світ професій, які мають попит на ринку праці упродовж тижня (13-21 квітня 2021 року) з учнями випускних класів Ужгородських загальноосвітніх шкіл № 12, 16, 20, 2 були проведені бесіди та профорієнтаційні уроки з елементами тренінгу «Світ професій». У ході спілкування із школярами педагогічні працівники училища Скиба М.П., Голубка М.В., Борисенко Л.І., Шпонтак Т.Ю., Ільницька Г.В. та Демко Г.Ю. надали вичерпну інформацію щодо умов вступу до закладу освіти та особливостей навчання, про можливості розкриття своїх здібностей у позанавчальний час – у гуртковій роботі, спорті чи культурно-масовому житті. Чаловка Максим, Коваль Василь та Яцьків Неоліна, здобувачі освіти групи № 1 з професії покоївка, адміністратор, агент з організації туризму розповіли про свої досягнення, навчаючись в УВКУ КНТЕУ.
Сподіваємося, що проведення таких заходів стане для школярів компасом у їх подальшому професійному самовизначенні та допоможе зробити правильний вибір майбутньої професії.

Профорієнтаційна робота серед учнів старших класів ЗОШ продовжується

З метою розширення уявлення про світ професій, які мають попит на ринку праці 23 лютого 2021 року з учнями 9, 10, 11 класів Середнянського опорного закладу загальної середньої освіти 1-Ш ступенів Середнянської селищної ради, комунального закладу «Лінцівський ліцей Середнянської селищної ради» були проведені бесіди та профорієнтаційні уроки з елементами тренінгу. У ході спілкування зі школярами педагогічні працівники училища Скиба М.П., Трачук М.М., Ляхович Г.Ю., Кереканич О.П., Шваб С.І., надали вичерпну інформацію щодо умов вступу до закладу освіти та особливостей навчання, про можливості розкриття своїх здібностей у позанавчальний час – у гуртковій роботі, спорті чи культурно-масовому житті. Учні із задоволенням взяли участь у грі «Бути обізнаним у світі професій», в ході якої дізналися про сучасні, престижні та завжди потрібні професії. Працюючи в групах, учням було запропоновано дати характеристику професіям, за якими ведеться підготовка в училищі та презентувати свої напрацювання.
Сподіваємося, що проведення таких заходів стане для школярів компасом у їх подальшому професійному самовизначенні та допоможе зробити правильний вибір майбутньої професії.

Профорієнтаційна робота серед учнів старших класів ЗОШ

З метою розширення уявлення про світ професій, які мають попит на ринку праці упродовж тижня (15-19 лютого 2021 року) з учнями випускних класів Ужгородських загальноосвітніх шкіл № 6, 7, 10, 11 були проведені бесіди та профорієнтаційні уроки з елементами тренінгу «Світ професій». У ході спілкування зі школярами педагогічні працівники училища Скиба М.П., Голубка М.В., Гажлінські О.І., Борисенко Л.І., Трачук М.М., Агеєва Т.М., Данилишина О.В., Павкевич М.І., Татарінова А.П. та Демко Г.Ю. надали вичерпну інформацію щодо умов вступу до закладу освіти та особливостей навчання, про можливості розкриття своїх здібностей у позанавчальний час – у гуртковій роботі, спорті чи культурно-масовому житті. Учні із задоволенням взяли участь у грі «Бути обізнаним у світі професій», в ході якої дізналися про сучасні, престижні та завжди потрібні професії. Працюючи в групах, учням було запропоновано дати характеристику професіям, за якими ведеться підготовка в училищі та презентувати свої напрацювання.
Сподіваємося, що проведення таких заходів стане для школярів компасом у їх подальшому професійному самовизначенні та допоможе зробити правильний вибір майбутньої професії.

Профорієнтаційна робота серед учнів старших класів ЗОШ
Професійна орієнтація учнів – одне з важливих питань сьогодення, адже вибір професії – справа відповідальна і досить непроста, бо від цього залежить те, як складеться подальше життя людини.
З метою розширення уявлення про світ професій, які мають попит на ринку праці упродовж тижня (8-12 лютого 2021 року) з учнями випускних класів Оноківської, Кам’яницької та В.Лазівської загальноосвітніх шкіл були проведені бесіди. У ході спілкування зі школярами педагогічні працівники училища Росул Л.М., Бергауер С.М., Чаловка О.М.,Борисенко Л.І., Кереканич О.П. надали вичерпну інформацію щодо умов вступу до закладу освіти та особливостей навчання, про можливості розкриття своїх здібностей у позанавчальний час – у гуртковій роботі, спорті чи культурно-масовому житті. До профорієнтаційної роботи були залучені учні училища. Так, учениця 26 групи Конар Ніколета розповіла випускникам В.Лазівської загальноосвітньої школи про свої досягнення, навчаючись в УВКУ КНТЕУ, презентувала професію швачка, кравець, за якою навчається в училищі.

Сподіваємося, що проведення таких заходів стане для школярів компасом у їх подальшому професійному самовизначенні та допоможе зробити правильний вибір майбутньої професії.

Презентація навчального закладу
Професійна орієнтація учнів – одне з важливих питань сьогодення, адже від того, як вони обирають професію, якими критеріями користуються у своєму виборі, залежить не тільки майбутнє дітей, а й майбутнє держави.
З метою розширення уявлення школярів про світ професій, розширення знань про види професійної діяльності, що мають попит на ринку праці протягом 3-5 лютого 2021 року педагогічні працівники закладу освіти Німець Т.М., Довгомеля В.П., Росул Л.В., Фіголь Т.Ю. та Косилів-Голубєва Ю.М. презентували учням Ужгородської загальноосвітньої школи № 8 наш навчальний заклад. Під час презентації випускники 9-11-их класів мали можливість переглянути відеоролики про училище, професії, з яких ведеться підготовка, особисто поспілкуватися з представниками училища та отримали друкований роздатковий матеріал.
Сподіваємося, що активна участь у таких заходах стане для школярів компасом у їх подальшому професійному самовизначенні та допоможе зробити правильний вибір майбутньої професії.

Виїзні профорієнтаційні уроки «Світ професій»

3 лютого 2021 року педагогічні працівники училища Скиба М.П., Голубка М.В. і Кереканич О.П. провели з учнями 9-11класів Коритнянської загальноосвітньої школи 1-Ш ст. профорієнтаційні уроки з елементами тренінгу «Світ професій». Учні із задоволенням взяли участь у грі «Бути обізнаним у світі професій», в ході якої дізналися про сучасні, престижні та завжди потрібні професії. Працюючи в групах, учням було запропоновано дати характеристику професіям, за якими ведеться підготовка в училищі, презентувати свої напрацювання, а також відповісти на запитання:
-Де ти себе уявляєш, ким хочеш працювати?
-Як ти думаєш, які зміни чекають на професію через 7 років?
-Які вміння стануть тобі у пригоді?
-Чи цікавим був для Тебе урок?
Наприкінці занять учні прийшли до висновку, що «робити кар’єру», обирати свій життєвий шлях доведеться кожному. Кожна окремо взята професія – це цілий світ, цікавий і незвичайний, а кожна людина – «творець своєї долі».

З нагоди 80-річчя системи профтехосвіти УВКУ КНТЕУ долучається до флешмобу #ТворимоПрофосвіту. Пропонуємо ознайомитися з історією нашого навчального закладу, який є найстарішим в Закарпатській області.

Виїзні профорієнтаційні тренінги для учнів ЗОШ

11 березня 2020 року педагогічні працівники училища Росул Л.М., Чаловка О.М. і Трачук М.М. провели з учнями 9-10-11класів Руськокомарівської та Худлівської загальноосвітніх шкіл профорієнтаційні тренінги, які допоможуть їм усвідомити власні інтереси до професій та навчитися прогнозувати актуальність обраної професії.

Учні виконували вправи на визначення сучасних професій, актуальних професій через 7 років, а також їм необхідно було зробити колаж професій, підготовка за якими ведеться в нашому навчальному закладі і презентувати їх.

Наприкінці уроку учням було запропоновано відповісти на запитання:

-Де ти себе уявляєш, ким хочеш працювати?

-Як ти думаєш, які зміни чекають на професію через 7 років?

-Які вміння стануть тобі у пригоді?

– Чи цікавим для Тебе урок?

Адже кожна окремо взята професія – це цілий світ, цікавий і незвичайний, а кожна людина – «творець своєї долі».

Презентація навчального закладу
Професійна орієнтація учнів – одне з важливих питань сьогодення, адже від того, як вони обирають професію, якими критеріями користуються у своєму виборі, залежить не тільки майбутнє дітей, а й майбутнє держави.
З метою розширення уявлення школярів про світ професій, розширення знань про види професійної діяльності, що мають попит на ринку праці 4 березня педагогічні працівники училища Кузьо М.Ю., Тягур О.І та Ляхович Г.Ю. презентували учням Ужгородської загальноосвітньої школи № 1 наш навчальний заклад. Під час презентації випускники 9-х класів мали можливість переглянути відеоролики про училище, професії, з яких ведеться підготовка, особисто поспілкуватися з представниками училища та отримали друкований роздатковий матеріал.
Сподіваємося, що активна участь у таких заходах стане для школярів компасом у їх подальшому професійному самовизначенні та допоможе зробити правильний вибір майбутньої професії.

Профорієнтаційні тренінги продовжуються

27 лютого викладачі УВКУ КНТЕУ Трачук М.М., Довгомеля В.П. провели з учнями 9-х класів Ужгородської загальноосвітньої школи № 3 профорієнтаційні тренінги «Світ професій» з використанням сучасних методик. Учні виконували вправи на визначення інформованості про сучасні професії, спробували презентувати професії, підготовка за якими ведеться в нашому навчальному закладі. Адже кожна окремо взята професія – це цілий світ, цікавий і незвичайний, а кожна людина – «творець своєї долі».

День відкритих дверей в УВКУ КНТЕУ
День відкритих дверей — це традиційний захід, у рамках якого учні мають змогу отримати необхідну інформацію про навчання в професійно-технічному навчальному закладі та зробити перший крок до своєї освіти. Особливо корисний він для тих, які ще не визначилися з вибором майбутньої професії або мають сумнів щодо того, з якою саме сферою діяльності пов’язати своє життя.
23 січня в нашому навчальному закладі був проведений День відкритих дверей для учнів 8-класів багатопрофільного ліцею «Інтелект» -ЗОШ № 11 м.Ужгорода, які мали можливість дізнатися про професії, за якими здійснюється підготовка в училищі та Правила прийому.
У рамках Дня відкритих дверей педагогічні працівники Кузьо М.Ю. і Тягур О.І. провели з учнями профорієнтаційний тренінг «Світ професій».
Учні із задоволенням взяли участь у грі «Бути обізнаним у світі професій», в ході якої дізналися про сучасні, престижні та завжди потрібні професії. Працюючи в групах, спробували дати характеристику професіям, за якими ведеться підготовка в училищі.
На завершення заходу для учнів була проведена екскурсія по навчально-виробничих майстернях та отримали профорієнтаційні матеріали.

Профорієнтаційний урок на тему «Моє майбутнє в Україні»

Впродовж 15-17 січня 2020 року майстер виробничого навчання Кузьо М.Ю. і практичний психолог Тягур О.І. провели з учнями 10-11класів Ужгородської загальноосвітньої школи № 4 профорієнтаційний урок на тему «Моє майбутнє в Україні», розроблений Центром «Розвиток КСВ» спільно з Міністерством освіти і науки України. Даний урок повинен допомогти учням зрозуміти причини, що впливають на виникнення та зникнення професій, усвідомити власні інтереси до професій та навчитися прогнозувати актуальність обраної професії.

Під час демонстрації презентації учні висловлювали своє розуміння причин, які можуть впливати на зміни в світі професій. Цікавою була вправа на визначення актуальної професії через 7 років: учням необхідно було зробити колаж і презентувати свої напрацювання.

Наприкінці уроку учням було запропоновано відповісти на запитання:

– Де ти себе уявляєш, ким хочеш працювати?

– Як ти думаєш, які зміни чекають на професію через 7 років?

– Які вміння стануть тобі у пригоді?

– Чи цікавим для Тебе урок?

Профорієнтаційні тренінги продовжуються

Протягом 10-13 грудня в Ужгородських загальноосвітніх школах №№ 7, 15 та Лінцівській загальноосвітній школі з учнями 9-11 класів були проведені профорієнтаційні тренінги з використанням сучасних методик. Учні виконували вправи на визначення інформованості про сучасні професії, спробували презентувати професії, підготовка за якими ведеться в нашому навчальному закладі.

Наприкінці занять учні прийшли до висновку, що «робити кар’єру», обирати свій життєвий шлях доведеться кожному. Кожна окремо взята професія – це цілий світ, цікавий і незвичайний, а кожна людина – «творець своєї долі».

Сучасні форми профорієнтації в дії

Проблема професійного самовизначення школярів та профільного навчання у школі наразі надзвичайно актуальна. Тому з метою формування в учнів реального погляду на вибір професії з урахуванням інтересів, здібностей та потреб на ринку праці для учнів 9-11 класів Концівської та Кам’яницької загальноосвітніх шкіл Ужгородського району 6 грудня був проведений профорієнтаційний урок «Світ професій» із використанням сучасних форм і методів роботи.

Учні із задоволенням взяли участь у грі «Бути обізнаним у світі професій», в ході якої дізналися про сучасні, престижні та завжди потрібні професії. Працюючи в групах, спробували дати характеристику професіям, за якими ведеться підготовка в училищі.

На завершення заходу учні шкіл оглянули навчально-виробничі майстерні різних профілів навчання та отримали профорієнтаційні матеріали.