Профорієнтаційні заходи

«Обери своє майбутнє»

З таким гаслом завітали педагогічні працівники нашого закладу освіти Кузьо МЮ., Бергауер С.М., Кереканич О.П., Шваб С.І. та Пензештадлер Катерина, учениця першого курсу з професії перекар (перукар модельє), візажист до випускників Середнянського та Лінцівського ліцеїв.
Під час профорієнтаційного заходу із школярами провели бесіди з переглядом відеороликів про професії, які можна здобути в навчальному закладі, їх актуальність на ринку праці та перспективи на майбутнє.
Учні з цікавістю слухали інформацію та задавали питання. На завершення випускників було запрошено відвідати УВКУ ДТЕУ.

Виїздні профорієнтаційні заходи
19 листопада 2024 року в рамках профорієнтаційної роботи педагогічні працівники училища Маріанна Павкевич, Тетяна Шпонтак з професії перукар (перукар-модельєр), Наталія Гладкий, Олександр Белецький з професії обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, касир в банку відвідали Великолазівський, Худлівський ліцеї та Чертезьку гімнацію. З учнями випускних класів були проведені не тільки інформаційні бесіди про умови вступу, професії, за якими ведеться підготовка в училищі, але й профорієнтаційні ігри «Сам собі перукар», рольові ігри практичного спрямування «Вчимося рахувати гроші». А учениці групи № 26 Вікторія Ребрик та Крістіна Кардашинець з професії швачка, кравець розповіли про свої досягнення за час навчання в училищі, перспективи на майбутнє.
Профорієнтаційні заходи допомагають школярам зрозуміти, які можливості стоять перед ними на ринку праці. Вони допомагають їм зробити свідомий вибір щодо своєї майбутньої кар’єри та підготуватися до вступу до закладів освіти.

Профорієнтаційні заходи для старшокласників Ужгородських закладів освіти

24  травня 2024 року  з учнями Середнянського, Лінцівського та Худлівського ліцеїв  педагагогічні працівники Оксана Кереканич, Наталія Гладкий, Мирослава Голубка та Світлана Шваб провели профорієнтаційні тренінги, бесіди з переглядом відеороликів про умови вступу та навчання в училищі. А учасники театру мод «Мій стиль» презентували колекціїї одягу, створені гуртківцями швейного напрямку.

Участь у профорієнтаційному заході «Ярмарок вакансій»

Тиждень професійної освіти завершився участю  у «Ярмарку вакансій – 2024», який проходив 24 травня  біля будівлі Закарпатського обласного музично-драматичного театру. Організатори Ярмарку – Закарпатська обласна військова адміністрація у співпраці з іншими установами за фінансової підтримки UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні та ГО «Неємія». Здобувачі освіти і педагогічні працівники нашого училища  демонстрували майстер-класи з  професій  швачка, кравець; перукар (перукар-модельєр). Презентація майстер-класів привернула увагу багатьох відвідувачів і стала родзинкою обласного заходу.  Гості  мали можливість ознайомитися з рекламною продукцією, виробами, виготовленими у навчально-виробничих майстернях й на заняттях гуртків технічної творчості.

Виїзна профорієнтаційна робота серед школярів

В рамках Тижня професійно-технічної освіти 20-21 травня 2024 року з учнями випускних класів Тур’ї-Реметівського, Тур’я Пасіцького,  Порошківського закладів загальної середньої освіти I-III cт., Дубриницького, Сюртівського, Коритнянського, Малогеєвського ліцеїв та Великогеєвської гімназії  були проведені профорієнтаційні уроки з переглядом відеороликів про професії, за якими ведеться підготовка в училищі. Педагогічні працівники  Тетяна Німець, Марта Трачук, Ганна Ляхович, Мар’яна Кузьо, Наталія Гладкий, Вікторія Розгоні та Олександр Белецький  надали школярам вичерпну інформацію щодо умов вступу, про робітничі професії, їх актуальність на ринку праці, перспективи після закінчення училища.

Профорієнтаційна робота серед школярів
Упродовж квітня 2024 року з учнями випускних класів Ужгородського ліцею «Імідж», Багатопрофільного ліцею «Інтелект», Ужгородського мистецького ліцею «Перспектива», Ужгородського ліцею «Лідер», Ужгородської гімназії №16 були проведені профорієнтаційні бесіди з переглядом відеороликів про робітничі професії, за якими ведеться підготовка в нашому закладі освіти. Педагогічні працівники училища Валентина Довгомеля, Тетяна Фіголь, Оксана Кропивницька, Лариса Росул, Олена Данилишина та Людмила Борисенко, Оксана Кереканич, Світлана Шваб надали школярам вичерпну інформацію щодо умов вступу, про актуальність робітничих професій на ринку праці та потребу у професійній підготовці кадрів.

Профорієнтаційна робота серед школярів

 14 березня 2024 року з учнями випускних класів Ракошинської, Великолучківської, Зняцівської загальноосвітніх шкіл I-III cт. та Великолазівського ліцею Баранинської сільської ради  були проведені профорієнтаційні уроки з переглядом відеороликів про робітничі професії, за якими ведеться підготовка в нашому закладі освіти. Педагогічні працівники училища Кузьо Мар’яна, Гладкий Наталія, Ляхович Ганна, Шваб Світлана, Розгоні Вікторія  надали школярам вичерпну інформацію щодо умов вступу, про  актуальність  робітничих професій   на ринку праці та  потребу у професійній підготовці кадрів.

5 квітня 2024 року з учнями Ужгородського ліцею № 15 була проведена бесіда, під час якої педагоги Борисенко Людмила, Данилишина Олена та Кропивницька Оксана  ознайомили випускників з умовами вступу та навчання в училищі, переліком професій. В ході бесіди учні переглянули відеоролики про наш заклад освіти. 

Участь закладу освіти в Ярмарку вакансій 2023

14 вересня 2023 року на наб. Незалежності в м.Ужгороді проходив масштабний захід з підтримки зайнятості й розвитку підприємництва в Закарпатській області – Ярмарок вакансій-2023.  У відкритті  заходу узяли участь Віктор Микита, голова Закарпатської ОДА,  Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, польова радниця Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Віра Шелест та виконавча директорка ГО «Неємія» Тетяна Мачабелі.

 Цього року в Ярмарку вакансій брали участь близько 50 підприємств, які спеціалізуються в різних галузях та заклади професійної (професійно-технічної освіти) області. Керівники гуртків технічної творчості  Марта Трачук, Валентина Довгомеля, Маріанна Павкевич  спільно з учнями  презентували майстер-класи з професій, за якими здійснюється підготовка у закладі  освіти.

Профорієнтаційний захід «Сам собі перукар»

26 травня 2023 року  у   рамках Всеукраїнського тижня професійно-технічної освіти  школярі багатопрофільного ліцею «Інтелект» ЗОШ №11 м. Ужгорода відвідали наш заклад освіти.  Вони  оглянули навчально-виробничі майстерні, ознайомилися з умовами навчання. Майстер виробничого навчання перукарського напрямку Павкевич Маріанна  провела зі школярами   воркшоп, на якому  учні власноруч змогли відчути себе в ролі кваліфікованого робітника.

«Професія моєї мрії»

Професійна орієнтація учнів – одне з важливих питань сьогодення, адже вибір професії – справа відповідальна і досить непроста, бо від цього залежить те, як складеться подальше життя людини. Наш заклади освіти  завжди гостинно відкриває  двері для бажаючих ознайомитися з робітничими професіями і можливостями здобути якісну професійну освіту.

Під час  проведення   Дня  відкритих дверей  школярі оглянути навчально-виробничі майстерні; виставку  учнівських робіт з технічної творчості; переглянули відеоролики про заклад освіти;  брали  участь у  майстер-класах   з бісероплетіння; зав’язування української хустки,  шарфа;  творчій майстерні «Розпис хною–міхенді», практичних показах перукарських робіт з «конеколоном».

Заклад  освіти займається також комунікаційною діяльністю: розміщуємо  інформаційні матеріали на вебсайті,  в соціальних мережах,  створюємо  і  поширюємо  профорієнтаційні відеоролики у розрізі професій, інфографіку, презентації.

Проведення таких заходів для учнів – чудова можливість ознайомитися з професійною освітою в нових форматах, зрозуміти, що вона сучасна і готова відповідати на їх потреби.

Виїзна профорієнтаційна робота серед школярів
23 травня 2023 року з учнями випускних класів Тур’я-Реметівського, Тур’я-Пасіцького та Порошківського закладів загальної середньої освіти I-III cт. були проведені профорієнтаційні уроки з переглядом відеороликів. Педагогічні працівники училища Кереканич О.П., Голубка М.В., Ляхович Г.Ю. надали школярам вичерпну інформацію щодо умов вступу, про робітничі професії, які можна здобути в закладі освіти, їх актуальність на ринку праці, перспективи після закінчення училища.

День відкритих дверей

Професійна орієнтація учнів – одне з важливих питань сьогодення, адже вибір професії – справа відповідальна і досить непроста, бо від цього залежить те, як складеться подальше життя людини.

5-6 квітня 2023 року на День відкритих дверей до училища завітали учні випускних класів закладів загальної середньої освіти м.Ужгорода. Присутні на заході отримали  необхідну інформацію про навчання в закладі освіти, професії, за якими здійснюється підготовка кваліфікованих робітників, Правила прийому, організацію виробничого навчання та практики, організацію дозвілля. Школярі оглянули  навчально-матеріальну базу кабінетів, виробничих майстерень, виставку учнівських робіт з технічної творчості.

Майстер-класи  з бісероплетіння, зав’язування української хустки,  шарфа, творча майстерня «Розпис хною – міхенді», практичні покази перукарських робіт з «конеколоном», спілкування з педагогами та однолітками викликали жвавий інтерес до робітничих професій, їх актуальності, можливостей навчання, перспектив  вибору подальшої освітньої траєкторії.  

Проведення профорієнтаційної роботи

З метою розширення уявлення про світ професій, які мають попит на ринку праці  упродовж  березня 2023 року педагогічні працівники  та учні училища провели для старшокласників шкіл м.Ужгорода та Ужгородського району   профорієнтаційні  бесіди про робітничі професії, їх актуальність, можливості навчання, перспективи після закінчення училища,    тренінги   «Світ професій», «Моя професія – моє майбутнє» з переглядом відеоматеріалів про заклад освіти.

Виїзна профорієнтаційна робота серед школярів

З метою розширення уявлення про світ професій, які мають попит на ринку праці   15 березня 202 року з учнями випускних класів  Коритнянського ліцею Холмківської  селищної ради були проведені  профорієнтаційні уроки  з елементами тренінгу. Педагогічні працівники училища  Скиба М.П., Голубка М.В., члени ради  учнівського самоврядування Пилипко Мелісса і Юраш Ольга  надали вичерпну інформацію щодо умов вступу до закладу освіти та особливостей навчання, про можливості розкриття своїх здібностей у позанавчальний час – у гуртковій роботі, спорті чи культурно-масовому житті.

30 листопада 2022  року Виїзна профорієнтаційна робота серед учнів старших класів ЗОШ

З метою розширення уявлення про світ професій, які мають попит на ринку праці   30 листопада 2022  року з учнями випускних класів  «Великолазівського ліцею» Баранинської селищної ради, Худлівського ліцею та Комунального закладу «Лінцівський ліцей» Середнянської селищної ради були проведені  профорієнтаційні уроки  з елементами тренінгу. У ході спілкування зі школярами педагогічні працівники училища Гондорчин Л.П.,  Скиба М.П., Голубка М.В., голова ради учнівського самоврядування Плакош Дарина надали вичерпну інформацію щодо умов вступу до закладу освіти та особливостей навчання, про можливості розкриття своїх здібностей у позанавчальний час – у гуртковій роботі, спорті чи культурно-масовому житті. Учні із задоволенням взяли участь у грі «Бути обізнаним у світі професій», в ході якої дізналися про сучасні, престижні та завжди потрібні професії. Працюючи в групах, учням було запропоновано дати характеристику професіям, за якими ведеться підготовка в училищі та презентувати свої напрацювання.
Сподіваємося, що проведення таких заходів стане для школярів компасом у їх подальшому професійному самовизначенні та допоможе зробити правильний вибір майбутньої професії.

Профорєнтаційні заходи  із старшокласниками

29 листопада з учнями Ужгородської загальноосітньої школи № 8 майстри виробничого навчання Фіголь Т.Ю., Косилів-Голубєва Ю.М.,  Павкеаич М.І. і Татарінова А.П.    провели профорієнтаційні заходи: профорієнтаційні тренінги   з переглядом відеороликів про умови вступу та навчання в училищі, ділову гру «Зроби вибір»,  під час   учні отримали інформацію про різноманітні професії. Також був проведений воркшоп з перукарської майстерності «Сам собі перукар».

 Особливу увагу звернули  на значну роль виробничої практики на підприємствах, під час якої учні удосконалюють отримані в закладі освіти  уміння та навички.

Всеукраїнський тиждень професійної (професійно-технічної освіти), день п’ятий

26 листопада В режимі онлайн для учнів В.Березнянської гімназії проведений профорієнтаційний захід «Погляд у майбутнє» за участі В.Березнянського центру зайнятості. Мета заходу – ознайомити школярів із поняттям професія, класифікацією професій, перешкодами, які заважають при виборі професії, правилами правильного вибору професії.

Заняття в гуртках спонукає учнів розкрити свої здібності, таланти, створюючи цілісні образи у галузі б’юті-індустрії. Учні створюють образ під час занять гуртка перукарського мистецтва «Зірка на один день».

Всеукраїнський тиждень професійної (професійно-технічної) освіти, день четвертий

25 листопада відбулася зустріч здобувачів освіти училища з Фізер Катериною Тиборівною, начальником відділу активної підтримки безробітніх Ужгородського міського центру зайнятості, роботодавцями – Каламуняк Мирославою Михайлівною, директором ПрАТ «Ужгородська швейна фабрика», Губиною Мар’яною Юріївною, начальником відділу персоналу ПрАТ «Закарпатський автотранс». Мета зустрічі – надання інформації про стан ринку праці, актуальні вакансії та працевлаштування випускників училища; про прийоми пошуку роботи:використання сучасних джерел вакансій, підготовка резюме та підготовка до співбесіди з роботодавцем. Виступ учнівського театру мод «Мій стиль» з колекціями одягу «Файна панянка» та «Ін-Янь».

25 листопада з учнями Оноківської загальноосвітньої школи майстри виробничого навчання Чаловка Оксана Михайлівна та Борисенко Людмила Іванівна провели тренінг «Моя професія – моє майбутнє».

Профорієнтаційні заходи для старшокласників Ужгородських закладів освіти

24 листопада з учнями В.Лазівської, Середнянської, Р.Комарівської та Худлівської закладів освіти педагагогічні працівники училища провели профорієнтаційні тренінги, бесіди з переглядом відеороликів про умови вступу та навчання в училищі. Максим Чаловка, голова ради учнівського самоврядування розповів учням про професії, за якими ведеться підготовка в закладі освіти. Особливу увагу звернув на значну роль виробничої практики на підприємствах, під час якої учні удосконалюють отримані в училищі уміння та навички. А учасники театру мод «Мій стиль» презентували колекціїї одягу, створені гуртківцями швейного напрямку.

З учнями випускних класів Ужгородського багатопрофільного ліцею «Інтелект» педагогічні працівники Павкевич М.І., Трачук М.М. провели ділову гру «Зроби вибір», метою якої було надати інформацію учням про різноманітні професії, яка обов’язково стане у нагоді при вирішення питання професійного вибору. Також був проведений воркшоп з перукарської майстерності «Сам собі перукар».

Тиждень професійної (професійно-технічної) освіти розпочався
З 22 листопада по 26 листопада 2021 року в нашому закладі освіти розпочався тиждень професійної (професійно-технічної) освіти. У рамках тижня для учнівської молоді будуть проведені години спілкування, онлайн-уроки, профорієнтаційні бесіди, тренінги, зустрічі з роботодавцями, фахівцями Ужгородського міського центру зайнятості.
22 листопада 2021 року з учнями Ужгородських закладів освіти №№ 2, 10, 19 були проведені профорієнтаційні бесіди, тренінги, під час яких вони переглянули відеоматеріали про наше училище. У ході спілкування зі школярами педагогічні працівники училища Росул Л.М., Бергауер С.М., Корнієнко О.Я., Агеєва Т.М., Скиба М.П., Фіголь Т.Ю., надали вичерпну інформацію про професії, за якими ведеться підготовка, умови вступу та навчання, можливості розкриття своїх здібностей у позанавчальний час – у гуртковій роботі, спорті чи культурно-масовому житті. До профорієнтаційної роботи були залучені учні закладу освіти. Чедрик Крістіна та Любачевська Анна, здобувачі освіти групи № 6 з професії перукар (перукар-модельєр),візажист розповіли про свої досягнення, навчаючись в УВКУ КНТЕУ.
Сподіваємося, що проведення таких заходів стане для школярів компасом у їх подальшому професійному самовизначенні та допоможе зробити правильний вибір майбутньої професії.
Також, 22 листопада з учнями першого курсу нашого закладу освіти була проведена година спілкування на тему «Історія професійно-технічної освіти та нашого закладу освіти». В ході бесіди був зроблений акцент на створення ремісничих закладів в далекі сорокові роки. Саме 2 жовтня 1940 року Президією Верховної Ради СРСР був виданий указ «Про державні трудові резерви СРСР», яким передбачалось створення в країні ремісничих і залізничних училищ та шкіл фабрично-заводського навчання із дворічним та шестимісячним термінами навчання. А наше училище, на виконання постанови РМ УРСР № 1331 від 26.07.1946 року, було відкрите в листопаді 1946 року і називалось – Ужгородське ремісниче училище № 6. Це був перший в нашій області професійно-навчальний заклад по підготовці кваліфікованих робітників, відкритий у післявоєнні роки. Наш заклад освіти, створюючи свою історію, пройшов нелегкий шлях професійчної підготовки молоді. Тисячі вихованців училища склали і продовжують складати основу трудових колективів підприємств деревообробного, швейного профілів області, а на сучасному етапі – сфери послуг

З нагоди 80-річчя системи профтехосвіти УВКУ КНТЕУ долучається до флешмобу #ТворимоПрофосвіту. Пропонуємо ознайомитися з історією нашого навчального закладу, який є найстарішим в Закарпатській області.