Гуртожиток

Нормативно-правова база:

Учнівський гуртожиток розташований у будівлі по вул. Коритнянській 4, розрахований на 95 місць. Будівля гуртожитку типова, є автономне опалення, центральне холодне та гаряче водопостачання.
Житлово-побутові умови в гуртожитку училища постійно знаходяться в полі зору адміністрації, коменданта, вихователів, майстрів виробничого навчання, класних керівників та кураторів груп. Проводиться відповідна робота зі створення належних житлово-побутових умов учнів.
У кімнатах проживають по два-три учні. Є окремі кімнати для приготування їжі, самопідготовки, де учні мають можливість переглядати телепередачі, користуватися мережею Інтернет та актова зала для проведення масових заходів.

Виховну роботу в гуртожитку здійснюють вихователі, які у своїй роботі керуються основними законодавчими актами, наказами, нормативними та методичними документами щодо організації виховної роботи в гуртожитку. Свою діяльність здійснюють згідно перспективного та помісячного планування. Систематично проводять роботу по оформленню відповідної документації, ведуть аналіз соціального стану учнів, журнал обліку індивідуальної роботи з учнями, журнал обліку проведення виховних заходів, протоколи засідань ради гуртожитку; матеріали щодо порушення учнями дисципліни та режиму проживання гуртожитку. Діяльність вихователів спрямована на створення комфортних житлово-побутових умов для проживання учнів, навчання, ефективної самопідготовки, організації культурно-побутового обслуговування, естетичного оформлення кімнат та приміщень загального користування, стендів, стіннівок, розвиток учнівського самоврядування учнів.

Рада гуртожитку – важливий орган колективної управлінської діяльності учнів в гуртожитку. До складу Ради гуртожитку входять кращі учні. Щомісяця на своїх засіданнях члени Ради гуртожитку ретельно планують зміст основних заходів, заслуховують звіти про проведену роботу, вирішують поточні питання, виносять клопотання перед дирекцією училища про преміювання учнів, які приймають участь в огляді-конкурсі на кращу кімнату гуртожитку.

Виховну роботу з учнями гуртожитку здійснюють за напрямками: національно-патріотичне, морально-етичне та естетичне, екологічне, формування здорового способу життя, розвиток учнівського самоврядування.

Масові заходи

День Святого Миколая
Щорічно в Україні День Святого Миколая відзначається 19 грудня – зимовий, а весняний – 22 травня. Взимку цього свята особливо чекають діти, так як, згідно з традицією, святий залишає у них під подушкою солодощі та подарунки.
Традиції святкування Дня Миколая, започатковані в Німеччині, збереглися й дотепер. Для отримання дарунка треба покласти свої черевички або шкарпетки біля каміну. Вважається, що Святий Миколай приносить ласощі, шкільне приладдя, іграшки слухняним дітям, а неслухняним кладе різочку під подушки. У своїх листах до Миколая дітлахи пишуть не тільки побажання, але й вибачення за погані справи. Вірять, що Святий Миколай Чудотворець ходить з осликом, тому малюки поряд із черевиками ставлять тарілочку з морквою для тварини. На Миколая не можна лаятись і обманювати інших або давати нездійсненні обіцянки. Прийнято просити вибачення і прощати інших.
З часом свято перейняли сусідні країни, а відтак про нього дізналася й Україна. Раніше старші господарі запрошували селян, щоб зварити пшеничного пива. Влаштовували гостину, після якої всі весело з піснями їздили на санях довкола села. Дітям цього дня дарували особливе печиво – «миколайчика».
До свята Миколая учні, разом з вихователем Онисько Наталією виготовили новорічні ікебани, а 18 грудня зустрічали Миколая із чаюванням і подарунками. Святкування відбулося в добрій, теплій атмосфері.
Тож шануймо це прекрасне свято, яке дарує нам родинний затишок, тепло людських стосунків, нагоду згадати про тих, хто найбільше потребує нашої участі і допомоги, світлі моменти спілкування з дітлахами, відчуття дива. Як добре, що Святий Миколай існує, даруючи нагоду кожному із нас згадати серед невпинного швидкісного потоку щоденних турбот найголовніше, що він, насамперед, – Людина, і що найголовніше – бути щасливим і дарувати це щастя іншим!