«Ріки незмінно течуть додому»: Національний тиждень читання поезії

З 16 до 24 березня 2024 року проводилася Всеукраїнська  інформаційно-просвітницька тематична акція  «Національний тиждень читання.Тиждень поезії». Тиждень поезії в Україні відбувся вперше, і це гарна можливість відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.

          Тижня поезії – «дім». Гаслом став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому». Це про міцні зв’язки з батьківщиною, попри відстані. Ця акція підкреслює важливість дому для військових, які захищають наші домівки і водночас хочуть відчути тепло й затишок своїх рідних домівок; цивільних, які через війну змушені були переїхати в інші регіони України чи за кордон; людей, які залишилися на тимчасово окупованих територіях і чекають повернення додому – всіх українців, для яких дім тепер більше, ніж просто точка на мапі.

        Наші учні разом з бібліотекаркою Мирославою Голубкою  упродовж тижня провели поетичні читання під назвою «Її величність Поезія». Вони декламували поезії Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Лесі Українки, Володимира Сосюри та Дмитра Креміня.

           Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія — головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку.