Бабин Яр — це трагедія всього людства, але сталася вона тут, на українській землі. І тому українець не має права забути про неї так само, як не повинен забувати про неї і єврей. Бабин Яр — це наша спільна трагедія, трагедія, насамперед, єврейського та українського народів.
Іван Дзюба
29 вересня 1941 року. Один з найтрагічніших днів зовсім не бідного на трагедії ХХ століття: дві світові війни, розгул фашизму, сталінський терор, Хіросіма, Чорнобиль, голод, погроми, різанина, геноцид і Бабин Яр в Києві. Величезна і страшна братська могила. Протягом 1941-1943 років в ярах Бабиного Яру було розстріляно 100 тисяч людей, серед них – 70 тисяч євреїв. Жертвами розстрілів ставали також військовополонені, цивільні громадяни, підпільники та учасники партизанських загонів. Нікого не жалкувала жорстока рука нацистського окупанта.
29 вересня 2022 року у Ужгородському вищому комерційному училищі ДТЕУ вшановували пам’ять про усіх загиблих у Бабиному Яру. Патріотичний захід для здобувачів освіти провела керівник національно-патріотичного гуртка Демко Ганна Юріївна. Під час заходу були використані рекомендації Українського інституту національної пам’яті, демонструвалися уривки фільмів про Бабин Яр!
Проведений захід нікого не залишив байдужим до трагічних сторінок нашої історії. Ми пам’ятаємо та розповідаємо прийдешнім поколінням про ці події, аби вони ніколи не повторилися!