«Сила правди» в Ужгороді: документальні стрічки, які зворушили серця!

          2 грудня  2024 року у Закарпатському академічному обласному театрі ляльок «Бавка»  відбувся показ трьох документальних фільмів в межах проєкту «Сила правди». Проєкт реалізується в межах Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства за підтримки IREX in Ukraine. Учні  нашого закладу освіти  долучилися до перегляду надзвичайно сильних документальних стрічкок про права  людей, надію та історію кожного з нас. «Сила правди» – спецпроєкт, який створений кінообʼєднанням Вавилонʼ13 і його основна мета – за допомогою документальних фільмів, створити умови, в яких можна поспілкуватися з глядачами, виявити та проаналізувати міфи та контрміфи, що стосуються певних соціальних і культурних полемічних тем в суспільстві.

           «Гості з Харкова» – історія про людей, які змушені були залишити рідний Харків в час війни і розпочати нове життя у селі на Полтавщині. Це фільм про виклики, пристосування та людяність навіть у найскладніших обставинах.

         «ТЦК» – портрет Віталія Смілки, вчителя за освітою та військового за покликанням. З перших днів повномасштабної війни він на захисті у ЗСУ; отримавши поранення, служить у Львівському ТЦК, допомагає українцям знайти своє місце у Силах оборони.  Після реабілітації планує знову повернутися на бойові позиції. Це історія про відданість і тих, хто стоїть за міцним тилом.

         «Друге дихання» – історія Микити, музиканта з Чернігова, який у перші дні повномасштабної війни замінив свій кларнет і саксофон на коробки із гуманітарною допомогою. Події фільму відбуваються у перші дні після зняття блокади з Чернігова. Зараз Максим вступив до лав ЗСУ.

Після показу фільмів  учні задавали питання  та спілкувалися з представниками незалежного об’єднання кінематографістів Babylon’13 («Вавилон’13»), що утворилося на початку Революції гідності у 2013 році. Емоційним та пізнавальним було обговорення з людьми, які фільмують переломні моменти української новітньої історії, потужним також було відчути себе частиною важливої дискусії про нашу спільну реальність.