Психологічний тренінг «Шлях до себе»

Як нам уже відомо, найбільшою ланкою серед професій, що призводять до емоційного вигорання, є професії, в так званій сфері “людина- людина”.
Педагоги, як не прикро, входять в п’ятірку професій, де спостерігається найбільший показник вигорання, зі значною статистичною цифрою – цілих 65 відсотків, згідно з дослідженням вітчизняних вчених.
Саме тому, 24-25 січня 2022 року практичний психолог закладу освіти Євгенія Боринська провела з педагогічними працівниками тренінг на тему ” Шлях до себе”. Метою тренінгу було: інформування про синдром емоційного вигорання, його причини, наслідки та шляхи подолання; профілактику психічного здоров’я педагога; розвиток самоусвідомлення, саморефлексії та самоаналізу як необхідної складової психічного здоров’я сучасної людини.
Під час тренінгу було розглянуто теоретичні засади синдрому емоційного вигорання і практичні вправи на самодіагностику, саморефлексію, а також аутотренінг для релаксації та швидкого приведення себе в стан спокою, розслаблення та заспокоєння.
Наприкінці тренінгу практичний психолог наголосила, що уникнути вигорання на роботі не завжди можливо, і для цього існує ряд факторів чи чинників, проте, розуміти власну відповідальність, розрізняти перші важливі дзвіночки та мати на озброєнні вправи, методи чи практики заспокоєння та саморегуляції все ж варто.