«Ми – є. Ми – рівні»

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

         Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.  Люди з особливими потребами – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти, і хто допомагає.

В цьому році, 4 грудня бібліотекар училища Мирослава Голубка провела з учнями бесіду на тему «Ми – є. Ми – рівні». Під час бесіди Мирослава Василівна розповіла про людей з інвалідністю, які попри свої недуги – прив’язаність до візка, відсутність слуху чи зору – демонструють світові свої надможливі здібності і стають для абсолютно здорових громадян прикладом мужності та рішучості, займають активну життєву позицію. Люди з інвалідністю є повноправними членами суспільства, які потребують трішечки більше уваги та піклування, створення відповідних умов. Про це йдеться у  документальних фільмах  «Невигадані історії», «Життя видатних людей світу», які переглянули учні в ході бесіди.  

         Учні  з дуже великим співчуттям  та милосердям  сприйняли проблеми людей з обмеженими можливостями. Нажаль, в результаті повномасштабної війни з росією, людей з інвалідністю ми зустрічаємо  серед нас значно частіше. Вони – наша біль, наша тривога. Вони  потребують не нашого співчуття, а поваги, розуміння та вдячності.