Міжнародний день прав людини

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Головна мета цього свята – проголошення рівності всіх громадян, що є необхідною передумовою свободи, справедливості та миру.

Саме в цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, яка стала видатним документом в історії людства, що започаткував процес створення системи міжнародних стандартів та набуття ними універсального характеру.
Одним з пріоритетів, зазначених у Декларації, є право на працю, її сприятливі умови, вільний вибір роботи, захист від безробіття, справедливу винагороду, відпочинок та дозвілля, розумне обмеження робочого дня та оплачувану періодичну відпустку.
В цей день, 10 грудня практичний психолог закладу освіти Боринська Євгенія провела тренінг-гру “Закон і Ми”, в рамках якого учні виконували вправу ” Ливарпамен”, вікторину «Числа у правознавстві», конкурс «Чи знаєте ви зміст Конвенції ООН про права дитини». Мета проведеного заходу – сприяти формуванню правового світогляду та правової культури підлітків, ознайомити з основними положеннями Конвенції ООН “Про права дитини”, виховувати в учнів правову свідомість, інтерес до правових знань.
Міжнародний день прав людини нагадує всім про гідність кожної особистості, невід’ємність її громадянських, культурних, економічних, політичних і соціальних прав, а також про необхідність захищати ці права.