День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме цього дня 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які з 25 грудня 1979  брали участь у війні на території цієї країни.

 Минуло 34 роки, але до цього часу не притупилися душевні страждання від втрат у рідних, у колишніх воїнів-афганців, які бережуть пам’ять про події тих років та своїх бойових побратимів. Через страшне горнило афганської війни пройшли тисячі українських солдат.

Виховуючи повагу до учасників військових подій в Афганістані, ознайомлення з трагічними сторінками нашої історії  15 лютого 2023 року класний керівник Кереканич О.П. провела з учнями виховну годину на тему: «Афганістан – це пам’ять».

        В цей день відбулася зустріч учнів перукарського напрямку  з воїном-інтернаціоналістом, учасником бойових дій в Республіці Афганістан Олексіюком Сергій Максимович, який ознайомив учнів  із передумовами конфлікту, причинами і наслідками бойових дій в Афганістані. Сергій Максимович поділився з учнями своїми спогадами про події, коли він  виконував інтернаціональний обов’язок в Афганістані, акцентував увагу на те, що воїни-інтернаціоналісти не лише захищали простих афганців від моджахедів та душманів, а й допомагали їм розбудовувати інфраструктуру країни, яка хотіла жити по-новому, долаючи страшну бідність.

Україна сьогодні – незалежна держава, але на її території ллється кров. Сьогодні Українські Збройні Сили з народами інших держав надійно охороняють кордони України, спокій нашого народу.