Бесіда «Безпечне працевлаштування» до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої страждають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
Цікавий інформаційний захід для учнів нашого закладу освіти відбувся 18 жовтня 2021 рок в рамках проєкту «Підвищення обізнаності молоді Закарпатської області щодо безпечної міграціі та працевлаштування», що впроваджується Закарпатською громадською жіночою організацією «Веста” за підтримки IOM Ukraine та фінансування USAID Ukraine.
Програма заходу була спрямована на підвищення рівня поінформованості щодо безпечної міграції та працевлаштування, попередження торгівлі людьми серед учнів. Бесіду зі здобувачами освіти провів Чаловка Максим, учень 21 групи з професії покоївка, адміністратор, агент з організації туризму, голова ради учнівського самоврядування училища.
Учасники отримали багато нової інформації: ознайомились з визначенням торгівлі людьми, її масштабами та тенденціями у 2021році; пройшли онлайн-квест з безпечного працевлаштування «Шукаєш роботу? Перевір свої сили»; навчились відрізняти міфи від фактів, ознайомилися з правилами безпечної міграції та працевлаштування.
Корисною була зустріч учнів з головою Закарпатської громадської жіночої організації «Веста» Сабадош Іриною.