22 вересня Відзначення Міжнародного дня миру

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства та вогню. В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05.02.2002 року, № 100/2002 «День миру» і відзначається щорічно 21 вересня.
Емблемою Міжнародного дня миру є білий голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.
Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.
Саме про мир, який є особливо нагальним для України, усі бажання, усі сподівання і мрії пов’язані з мирним майбутнім України розповідала учням бібліотекар закладу освіти Голубка Мирослава.