З вересня 2024-2025 навчального року в закладі освіти розпочав свою роботу гурток «Професійний орієнтир», основними завданнями якого є: інформаційно-просвітницька, презентаційна діяльність та розвиток особистісних компетенцій учнів.
Гуртківці вчаться демонструвати професійні компетенції, досягнення та навички, які вони здобувають у процесі навчання. У рамках гуртка вони можуть створювати презентаційні матеріали з професій, проводити пробні інтерв’ю, тренуватися у публічних виступах і самопрезентації під час різних заходів. Також розробляти різні види промоційних матеріалів. Рекламне спрямування допомагає розвивати в учнів важливі навички, які будуть корисні у їхній професійній кар’єрі.
Динамічний розвиток, швидкі зміни на ринку праці, поява нових професій та технологій вимагають від майбутніх фахівців не лише глибоких професійних знань, а й уміння адаптуватися до нових умов. Здобувач професії повинен чітко орієнтуватися у визначенні своїх сильних сторін як фахівця та презентувати їх.
У жовтні 2024 року учні гуртка «Професійний орієнтир» пройшли навчання у кіношколі «Скалка 2024». Це була непересічна можливість для них зануритися у світ кіномистецтва і не тільки, отримати цінні навички та досвід, які, без сумніву, допоможуть у їхньому професійному розвитку.
Програма кіношколи вражала своєю різноманітністю та інноваційністю. Учасники мали можливість відвідати серію майстер-класів (сценарна майстерність, техніка режисури, ефективна комунікація та інші).
Учні отримали дипломи про участь та здобули знання й навички, які в майбутньому стануть їм у пригоді для створення якісного презентаційного контенту та представлення своїх професій у найкращому світлі. Цей досвід надихатиме гуртківців на нові творчі досягнення.
У листопаді гуртківці долучилися до участі у обласному конкурсі літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт «Захисники України: історія та сьогодення» за участі департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА.
На конкурс була представлена фоторобота «Назавжди Захисник України». Фотодоробок виконананий у пам’ять про Красовського Євгенія.
Євгеній на захист Батьківщини став ще у 2014 році. З 25 лютого 2022 року – доброволець у 128-ій бригаді. У березні 2022 року отримав важке поранення під містом Оріхів Запорізької області, після трьох операцій пройшов реабілітацію і через три місяці, з осколком у тілі, знову повернувся на передову. 15 жовтня 2022 року в ході штурмової операції був поранений, але мужньо намагався рятувати побратимів у безпечне місце. У цей час отримав смертельне поранення.
За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі отримав медаль «Захиснику Вітчизни». Указом Президента України Володимира Зеленського Євгеній Красовський за мужність і відвагу, самовіддані дії, виявлені у захисті державних інтересів України, зразкове виконання військового обов’язку посмертно нагороджений високою державною нагородою – медаллю «За військову службу Україні».
Указом Президента України нагороджений медалями від 16 березня 2022 року «Захиснику Вітчизни» та від 22 червня 2022 року «За військову службу Україні», нагрудним знаком «Гідність та честь» Українською громадською організацією спілки ветеранів та працівників силових структур України «Звитяга» та пам’ятним нагрудним знаком «Обов’язок виконано з честю».
Пам’ятаймо, якою ціною виборюємо мир!
У рамках проєкту «Сила правди» у грудні гуртківці мали можливість поспілкуватися з творцями документальних стрічок – представниками незалежного об’єднання кінематографістів Babylon’13 («Вавилон’13»), що утворилося на початку Революції гідності у 2013 році.
«Гості з Харкова» – історія про людей, які змушені були залишити рідний Харків в час війни і розпочати нове життя у селі на Полтавщині. Це фільм про виклики, пристосування та людяність навіть у найскладніших обставинах.
«ТЦК» – портрет Віталія Смілки, вчителя за освітою та військового за покликанням. З перших днів повномасштабної війни він на війні, отримавши поранення, служить у Львівському ТЦК допомагає українцям знайти своє місце у Силах оборони. Після реабілітації планує знову повернутися на бойові позиції. Це історія про відданість і тих, хто стоїть за міцним тилом.
«Друге дихання» – історія Микити, музиканта з Чернігова, який у перші дні повномасштабної війни замінив свій кларнет і саксофон на коробки із гуманітарною допомогою. Події фільму відбуваються у перші дні після зняття блокади з Чернігова. Зараз Максим вступив до лав ЗСУ.
Емоційним та пізнавальним було обговорення з людьми, які фільмують переломні моменти української новітньої історії, потужним також було відчути себе частиною важливої дискусії про нашу спільну реальність.
Гуртківці працюють над серією мотиваційних відеороликів професійного спрямування: розробляють сценарії, проводять зйомки та монтаж, збирають фото та відео контент, вчаться презентувати професії через сучасний формат. Мотиваційні відеоролики з професійної спрямованості розкривають можливості професій, які пропонує наш заклад, надихають на розвиток власних талантів. Кожен ролик – окрема історія, інша професія, що демонструє робочі процеси, ключові навички, переваги різних професій. Тож молодь може побачити та відчути, як обрана справа може стати улюбленою. Кожен етап – від ідеї до готового відео – досвід, що розвиває креативність, командну роботу та формує нові навички.
Перші два мотиваційні відеоролики з професій Швачка, Кравець та Перукар (перукар-модельєр), візажист вже активно поширюються у мережі та під час проведення профорієнтаційних заходів.