Народної творчості «Калина»

«Без калини нема України»
Всім відомий вислів «Без калини нема України», який останнім часом набув популярності.
Напевно, так само можна сказати, що без гуртка народної творчості «Калина» під керівництвом Валентини Петрівни Довгомелі вже багато років поспіль не обходиться Ужгородське вище комерційне училище ДТЕУ. Щорічно гурток об’єднує творчу молодь, залучає до роботи здібних учнів, підтримує в них інтерес до досліджень, експериментів, практичної діяльності та творчого пошуку.
Цього року, як і завжди, на перших заняттях гуртка першокурсники ознайомилися з роботами гуртківців попередніх років, переглянули колекції одягу, прикрас, аксесуарів та інші вироби. Навіть щось приміряли на себе…
Під час навчання та практичної діяльності гуртківці знайомляться з культурою українського народу, історією різних видів народної творчості, поступово опановують різні техніки народних ремесел, здійснюють перші кроки у традиційних українських промислах – вишивці, плетінні і тканні бісером, макраме тощо та практично виготовляють різноманітні вироби. 

14 вересня 2023 року в м. Ужгороді на наб. Незалежності проходив масштабний захід – Ярмарок вакансій-2023. Гуртківці провели для присутніх майстер-клас з розпису по текстилю.

              З метою   виховання    патріотів, громадян правової, демократичної держави упродовж 17-31 жовтня 2023 року проводився  обласний  етап Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» – до Дня захисника України, до якого  долучилися учні нашого закладу освіти.  

             На  обласний  етап Конкурсу свою роботу представила Добра Юліанія, учениця другого курсу з професії  Вишивальник, кравець.  Авторська робота «В ріднім краї панувати не дамо нікому» відзначена дипломом ІІІ ступеня департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації  – обласної військової адміністрації ( керівник гуртка технічної творчості Валентина Довгомеля).

              Вітаємо Юліанію із перемогою!