Народної творчості «Калина»

«Без калини нема України»
Всім відомий вислів «Без калини нема України», який останнім часом набув популярності.
Напевно, так само можна сказати, що без гуртка народної творчості «Калина» під керівництвом Валентини Петрівни Довгомелі вже багато років поспіль не обходиться Ужгородське вище комерційне училище ДТЕУ. Щорічно гурток об’єднує творчу молодь, залучає до роботи здібних учнів, підтримує в них інтерес до досліджень, експериментів, практичної діяльності та творчого пошуку.
Цього року, як і завжди, на перших заняттях гуртка першокурсники ознайомилися з роботами гуртківців попередніх років, переглянули колекції одягу, прикрас, аксесуарів та інші вироби. Навіть щось приміряли на себе…
Під час навчання та практичної діяльності гуртківці знайомляться з культурою українського народу, історією різних видів народної творчості, поступово опановують різні техніки народних ремесел, здійснюють перші кроки у традиційних українських промислах – вишивці, плетінні і тканні бісером, макраме тощо та практично виготовляють різноманітні вироби. Вже третій рік робота гуртка проводиться в очній та дистанційні формах, але навіть в таких умовах головне – це бажання гуртківців навчатися, фантазувати, створювати різні вироби і
«…ми тую червону калину підіймемо,
а ми нашу славну Україну,
гей-гей розвеселимо!»

Участь у першому етапі Всеукраїнських конкурсів «Новорічна композиція» та «Український сувенір»
З 1 по 9 грудня 2022 року в закладі освіти проводився перший етап Всеукраїнських конкурсів «Новорічна композиція» та «Український сувенір». Учасники гуртка технічної творчості «Калина» (керівник Довгомеля) виготовили 3 конкурсні роботи в різних номінаціях.
Дві роботи – «Зимова казка» (номінація «Новорічна композиція») та «Гобелен «Синевир» (номінація «Сувенір»), представлені на обласний етап Конкурсів, який проводить Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

До Свята Весни була організована виставка робіт з бісеру. Широке розмаїття герданів, силянок, чокерів – це прикраси на шию, браслети на руку, виготовлені учасниками гуртка народної творчості «Калина».