Народної творчості «Калина»

«Без калини нема України»
Всім відомий вислів «Без калини нема України», який останнім часом набув популярності.
Напевно, так само можна сказати, що без гуртка народної творчості «Калина» під керівництвом Валентини Петрівни Довгомелі вже багато років поспіль не обходиться Ужгородське вище комерційне училище ДТЕУ. Щорічно гурток об’єднує творчу молодь, залучає до роботи здібних учнів, підтримує в них інтерес до досліджень, експериментів, практичної діяльності та творчого пошуку.
Цього року, як і завжди, на перших заняттях гуртка першокурсники ознайомилися з роботами гуртківців попередніх років, переглянули колекції одягу, прикрас, аксесуарів та інші вироби. Навіть щось приміряли на себе…
Під час навчання та практичної діяльності гуртківці знайомляться з культурою українського народу, історією різних видів народної творчості, поступово опановують різні техніки народних ремесел, здійснюють перші кроки у традиційних українських промислах – вишивці, плетінні і тканні бісером, макраме тощо та практично виготовляють різноманітні вироби. 

14 вересня 2023 року в м. Ужгороді на наб. Незалежності проходив масштабний захід – Ярмарок вакансій-2023. Гуртківці провели для присутніх майстер-клас з розпису по текстилю.

              З метою   виховання    патріотів, громадян правової, демократичної держави упродовж 17-31 жовтня 2023 року проводився  обласний  етап Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» – до Дня захисника України, до якого  долучилися учні нашого закладу освіти.  

             На   Конкурсу свою роботу представила Добра Юліанія, учениця другого курсу з професії  Вишивальник, кравець.  Авторська робота «В ріднім краї панувати не дамо нікому» відзначена дипломом ІІІ ступеня департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації  – обласної військової адміністрації ( керівник гуртка технічної творчості Валентина Довгомеля).

              Вітаємо Юліанію із перемогою!

30 листопада 2023 року у місті Києві Українським державним центром позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України були підведені підсумки Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» – до Дня захисника України. Цьогоріч на конкурс було подано 1535 робіт з 22 регіонів України.

На Всеукраїнський конкурс була представлена робота учениці нашого закладу освіти Добри Юліанії «В ріднім краї панувати не дамо нікому». За авторську роботу Добра Юліанія, вихованка гуртка народної творчості «Калина» нагороджена дипломом ІІІ ступеня Українського державного центру позашкільної освіти у розділі «Образотворче мистецтво».

Участь у першому етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція».
З 27 листопада до 01 грудня 2023 року в закладі освіти проводився перший етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція». Учасники гуртків народної творчості «Калина» (керівник Довгомеля В.П.) та «Креатив» (керівник Трачук М.М.) виготовили 10 конкурсних робіт в різних номінаціях.
Сім робіт в різних номінаціях – «Новорічна композиція», «Ялинка-хустинка» (номінація «Стилізована ялинка»), Гобелен «Різдво», «Зігріємо теплом» (номінація «Новорічна композиція»), «Подарунок Захиснику», «Домовичок-захисничок» (номінація «Новорічний подарунок»), «Листівка «Затишного Різдва» (номінація «Новорічний колаж чи картина»), представлені на обласний етап Конкурсу, який проводить Закарпатський Комунальний заклад позашкільної освіти «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» Закарпатської обласної ради.

Підсумки обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»
12-14 грудня 2023 року у КЗПО «ПАДІЮН» було проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір». Учениця нашого закладу освіти Юраш Ольга, вихованка гуртка «Калина» стала переможницею за роботу «Подарунок захиснику» (керівник Довгомеля Валентина Петрівна) і нагороджена дипломом I ступеня департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації.
Вітаємо Ольгу з перемогою!

Участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція»

Наш заклад освіти представив на Конкурс сім учнівських робіт, три з яких нагороджені дипломами I, II, Ш ступенів департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації.
Згідно з рішенням журі обласного Конкурсу визначені переможці нашого закладу освіти.
Номінація «Новорічна картина чи колаж»
Диплом III ступеня
Ігнатко Михайло, вихованець гуртка народної творчості «Калина», за роботу «Гобелен «Різдво», керівник Довгомеля Валентина Петрівна
Вітаємо переможців Конкурсу.

Нагорода від  освітнього центру Верховної Ради України за участь у  конкурсі «За нашу свободу» – до Дня захисника України

На  Всеукраїнський   конкурс творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» – до Дня захисника України, який проводився 30 листопада  2023 року у місті Києві Українським державним центром позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України   була представлена   робота учениці нашого закладу освіти   Добри Юліанії   «В ріднім краї панувати не дамо нікому».  За авторську роботу     Добра Юліанія,  вихованка гуртка народної творчості «Калина» нагороджена  дипломом ІІІ ступеня Українського державного центру позашкільної освіти у розділі «Образотворче мистецтво» та дипломом III ступеня освітнього центру Верховної Ради України (керівник гуртка  Валентина Довгомеля).

              Вітаємо Юліанію із перемогою!