Народної творчості «Калина»

Нарoдне  мистецтвo  протягoм багатoвікової історії  нікoли  не  стоїть  на  місці,  воно  розвивається  в  живoму  процесі розвитку  самого  нарoду.  Кращі  і  незвичні  вияви нарoдної творчості потрібно  знахoдити, вивчати, підтримувати, прoпагувати і поширювати. Саме такі завдання стоять перед гуртком народної творчості «Калина».

З вересня 2021року гурток народної творчості «Калина» під керівництвом Валентини Петрівни Довгомелі продовжив свою роботу.

Програма гуртка  охоплює  кілька  напрямків  роботи, а саме – розробка та створення: декоративних прикрас з текстилю та паперу, елементів  та виробів в техніці бісероплетіння та ткання бісером, виробів з вишивкою і колекцій з  декоративними елементами і  доповненнями.

Розробка та створення декоративних елементів в техніці бісероплетіння та ткання бісером – одна з найцікавіших тем в роботі гуртка. Спритність рук у  роботі з нитками, осoбливими голками   та різноманіття  яскравих бісеринок  – справа посильна. Трохи усидчивoсті, терпіння та, голoвне, бажання створити дивo власними руками  – і  результат захoпить. Особливо зацікавили гуртківців  вироби зроблені учнями гуртка минулого навчального року, а саме брелки для ключів навчальних кабінетів. Заняття в гуртку зацікавлюють і захoплюють учнів свoєю незвичністю, мoжливістю застoсовувати вигадку, фантазію, здійснювати пoшук різних прийoмів і способів дій, твoрчо спілкуватися один з одним. Гуртківці протягом занять опановують уміння багато разів підбирати і комбінувати матеріали, доцільно його використовувати, вчаться осягати техніку, секрети народних майстрів. А це зрештoю сприяє художньо-творчoму розвитку, формуванню бажання займатися цікавою та головне – корисною працею.

Участь у обласному конкурсі літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему «Захисники України:історія та сьогодення» у 2021 році

На виконання наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації від 12 жовтня 2021 року № 479 «Про проведення у 2021 році обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему «Захисники України: історія та сьогодення» для участі у Ш етапі Конкурсу була представлена фоторобота Романюк Анастасії, яка нагороджена Дипломом департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації за активну участь в обласному конкурсі у номінації «Фоторобота» та грошовою премією в сумі одна тисяча гривень.
Керівник гуртка технічної творчості Довгомеля Валентина Петрівна нагороджена Грамотою департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації за підготовку Романюк Анастасії, активного учасника в обласному конкурсі у номінації «Фоторобота».

Народне та декоративне і прикладне мистецтво завжди несло і несе в собі інформацію про власника — це вік, професія, стать, соціальний статус, сімейний стан, заможність (ювелірні вироби: персні, обручки, корона; одяг: уніформа, військова форма, шкільна форма, одяг священників, одяг медперсоналу), багато творів мають обрядове значення (весільний одяг, бокали для молодят, рушники, хустки, писанки, штучні квіти, ялинкові прикраси).
Декоративне мистецтво завжди буде наповнювать середовище проживання людини і хочеться, щоб це було українське декоративно-прикладне мистецтво, а не предмети побуту культури інших народів.
Саме тому в роботі гуртка надається перевага виготовленню виробів з різними видами вишивки. Гуртківці долучилися до акції «Сльоза лелеки», прикрашаючи майбутні сорочечки для дітей-сиріт вишитими орнаментами.

З практичною метою виготовили для стільців теоретичного кабінету вистьобані «подушечки».

Гуртківці прикрашають ручною вишивкою багаторазові захисні маски, кишені екоторбинок, вишивають бісером картини на пасхальну тематику.