Національно-патріотичний

Cеред виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь.
Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
Саме з цією метою з вересня 2022-2023 навчального року продовжив свою роботу національно-патріотичний гурток під керівництвом викладача Демко Ганни Юріївни. Заняття в гуртку спонукають учнів до творчості, самореалізації особистості. Програмою гуртка передбачено проведення циклу різноманітних за формою і змістом заходів: благодійних акцій, Уроків мужності, конкурсів, екскурсій стежками рідного краю.
Впродовж вересня-жовтня навчального року були проведені година спілкування «Бабин Яр – це наша незагойна рана» з переглядом відеоматеріалів, Урок мужності до Дня захисника України на тему «Уклін вам, Захисники України!».

Щорічно, 28 жовтня, увесь український народ відзначає знаменну та довгоочікувану подію – День визволення України від фашистських загарбників.
28 жовтня в нашому закладі освіти до цієї пам’ятної події було проведено ряд виховних заходів – тематичну годину спілкування «Уклін вам, захисники України!», під час якої учні переглянули документальні відео про воєнні події, а потім обговорили побачене. Під час бесіди викладач Демко Ганна Юріїївна наголосила, що 28 жовтня 1944 року відбулося визволення Закарпаття від фашистської окупації. Цей день – особливий і пам’ятний, у ньому наша гордість за подвиги визволителів і біль за загиблих рідних і близьких.

День Гідності та Свободи – свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

З нагоди цього свята в нашому закладі освіти було проведено виховну годину на тему: «Україна – країна нескорених!». Здобувачі освіти разом із керівником  національно-патріотичного гуртка Демко Ганною Юріївною  згадали основні, знакові події боротьби українців за незалежне майбутнє. Були обговорені цінності, які відстоювали учасники українських революцій, та за які сьогодні воюють захисники та захисниці у російсько-українській війні, а саме: незалежність, територіальна цілісність, волю, соборність, гідність України та українців.

Під час заходу були використані рекомендації Українського інституту національної пам’яті, демонструвалися уривки відеоматеріалів двох революцій.

Українці – нація нескорених! Слава Україні! Героям слава!

25 листопада 2022 року в нашому закладі освіти був проведений виховний захід, присвячений пам’яті жертв Голодоморів 22-23, 32-33, 46-47 років.

 Після страшної трагедії минуло багато років, але біль за свій постраждалий народ з кожним роком стає все більша і більша. Скільки померло від голоду та не народилось наших земляків, внаслідок нелюдської політики сталінського режиму!

 Керівник національно-патріотичного гуртка Демко Ганна Юріївна разом з гуртківцями підготували та провели урок-реквієм «Запалимо свічку… Пом’янемо…Нехай почують небеса…». Під час заходу були використані рекомендації Українського інституту національної пам’яті. Демонструвалися уривки фільмів про Голодомор і відеозаписи спогадів людей, які пережили геноцид.

Сподіваємось, що виховний захід допоможе нашим здобувачам освіти викликати співчуття до людського горя та зберегти у своїй пам’яті історію нашого народу.

26 листопада у кожному вікні українці всього світу запалять свічки пам’яті, вшановуючи всіх тих, хто загинув у ті страшні роки.

День Соборності – одна з найважливіших подій в історії України

День Соборності займає особливе місце в історії становлення України, оскільки саме 22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори. На них був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу, з єдиним державним гербом  – тризубом.

23 січня 2023 року викладач, керівник національно-патріотичного гуртка Ганна Юріївна Демко провела з учнями бесіду на тему «Україна Соборна». Під час бесіди викладач ознайомила учнів з подіями  1917-1919 років –   важливим етапом державотворення; наголосила на тому, що під   поняттям «соборність» маємо розуміти передусім духовну єдність українців. Без такого розуміння поняття «соборність» не буде мати властивого йому змісту. Під час діалогу з учнями Ганна Юріївна звернула увагу на актуальності для сьогодення питання  – збереження територіальної цілісності України.

Соборність України –  це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. І подвиги героїв України ХХ1 століття доводять, що за 100 років бажання українців жити в соборній  незалежній Україні тільки укріпилося. Це бажання, яке тече по жилах українців, обов’язково допоможе нам виграти  війну

Історичний урок з нагоди Дня пам’яті героїв Крут

Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

30 січня 2023 року  в  нашому закладі освіти був проведений  історичний урок «Пам’ятаємо Крути. Крути як відродження українства». Керівник гуртка національно-патріотичного виховання  Демко Г.Ю.  розповіла здобувачам освіти про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути,  провела історичні паралелі між подіями початку  1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність. Розповідь викладача супроводжувалася переглядом відеоматеріалів.

 Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. 

Цінуємо подвиг кожного. Вшановуємо пам’ять героїв, загиблих під Крутами. Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежну Україну. Шануємо наших захисників, хто сьогодні боронить Українську державу від російської навали.

Слава Україні! Слава Героям!

День Героїв Небесної Сотні
Щорічно 20 лютого українське суспільство відзначає День пам’яті Героїв Небесної Сотні. «Герої не вмирають!» – саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів і дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
З метою вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні 20 лютого 2023 року в закладі освіти була проведена година пам’яті на тему: «Герої не вмирають». Патріотичний захід підготували керівник національно-патріотичного гуртка Демко Ганна Юріївна та бібліотекар Голубка Мирослава Василівна. Викладач нагадала присутнім про героїчні події тих «чорних» днів листопада 2013 року-лютого 2014 року, про початок національної революції. Розповідь супроводжувалася документальними кадрами. Насамкінець усі присутні вшанували пам’ять Небесної Сотні хвилиною мовчання.
Цього ж дня здобувачі освіти поклали квіти до Меморіалу загиблим бійцям 128-ї гірсько-штурмової бригади на площі імені Віталія Постолакі. На меморіалі викарбувані 18 прізвищ героїв, загиблих під час військових дій на сході України. Усі вони – жителі Ужгорода та Чопа, а також Ужгородського району. Всі вони залишатимуться у наших серцях як найкращі сини України, адже подвиг Героїв не вмирає!
Слава Україні! Героям Слава! Герої не вмирають!

Виховний захід до дня незалежності Карпатської України

15 березня 2023 року керівник національно-патріотичного гуртка Демко Г.Ю. підготувала та провела  виховну годину на тему: “Моя Україна – єдина та вільна” до дня незалежності Карпатської України. Мета заходу – пригадати історичні події, пов’язані з героїчним минулим нашого краю, виховувати глибоку повагу до захисників української незалежності.
 Здобувачам освіти  було висвітлено події створення та основні історичні віхи існування Карпатської України, зосереджено увагу на доленосному рішенні першого (та єдиного) засідання Сойму Карпатської України (м. Хуст, 15.03.1939 р.). Саме тоді Карпатську Україну було проголошено незалежною державою, республікою з президентом на чолі. Державною мовою визнано українську мову,  затверджено синьо-жовтий прапор, герб тризуб і державний гімн «Ще не вмерла Україна». Сойм одноголосно обрав Августина Волошина президентом Карпатської України.
Під час заходу здобувачі освіти  переглянули документальний фільм «Хроніка Карпатської України 1919-1939 рр. під назвою «Пролита кров за незалежність. Історія Карпатської України».

Цього ж дня здобувачі освіти поклали квіти  до пам’ятника Президента Карпатської України, Героя України Августина Волошина.