Національно-патріотичний

Cеред виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь.
Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
Саме з цією метою з вересня 2021-2022 навчального року продовжив свою роботу національно-патріотичний гурток під керівництвом викладача Демко Ганни Юріївни. Заняття в гуртку спонукають учнів до творчості, самореалізації особистості. Програмою гуртка передбачено проведення циклу різноманітних за формою і змістом заходів: благодійних акцій, Уроків мужності, конкурсів, екскурсій стежками рідного краю.
Впродовж вересня-жовтня навчального року були проведені година спілкування «Бабин Яр – це наша незагойна рана» з переглядом відеоматеріалів, Урок мужності до Дня захисника України на тему «Уклін вам, Захисники України!».

Щорічно, 28 жовтня, увесь український народ відзначає знаменну та довгоочікувану подію – День визволення України від фашистських загарбників.
28 жовтня в нашому закладі освіти до цієї пам’ятної події було проведено ряд виховних заходів – тематичну годину спілкування «Уклін вам, захисники України!», під час якої учні переглянули документальні відео про воєнні події, а потім обговорили побачене. Під час бесіди викладач Демко Ганна Юріїївна наголосила, що 28 жовтня 1944 року відбулося визволення Закарпаття від фашистської окупації. Цей день – особливий і пам’ятний, у ньому наша гордість за подвиги визволителів і біль за загиблих рідних і близьких.

«Вільні творять майбутнє» – захід до Дня гідності і Свободи

Щороку 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи на честь початку двох знакових подій – Помаранчевої революції та Революції Гідності. Саме сім років тому, 21 листопада, у Києві почалися студентські акції протесту, спричинені несподіваним одностороннім рішенням влади відкласти підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Після жорстокого побиття студентів та розгону Євромайдану, мирний протест переріс у масові зібрання – щотижневі віче для підтвердження своїх поглядів, громадського спротиву – та постійні сутички між протестувальниками та силовими структурами, наслідком яких стала трагічна загибель понад 100 людей – Героїв Небесної Сотні.
18 листопада в нашому закладі освіти був проведений захід до Дня Гідності і Свободи під гаслом «Вільні творять майбутнє!». Викладач, керівник національно-патріотичного гуртка Демко Ганна Юріївна під час розповіді зробила акцент на збереженні ідеалів обох згаданих революцій, наголосила, що у 2013 році відстоювати європейський вибір та демократичний розвиток України вийшли саме молоді люди, і саме молодь є рушійною силою суспільства, ключовим успіхом України. Окремо було згадано про захисників, що зі зброєю в руках боронять рідну землю, демократичні цінності та європейський вибір нашого народу. Бесіда викладача супроводжувалася переглядом відеоматеріалу «Ми». де було відображено єдності революцій «Гідності і свободи» восени 2004 та початок майдану листопад 2013 рік, де учасники цих подій розповіли, як все відбувалося.

День пам’яті жертв Голодомору в Україні

З метою вшанування пам’яті мільйонів українців, які стали жертвами геноциду в Україні в 1932–1933 років, в закладі освіти відбувся захід-реквієм «Згадайте нас – бо ми колись жили…». Тема історичної пам’яті з кривавими сторінками надзвичайно болюча. Учні, затамувавши подих, сприймали трагічну інформацію.
Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули від голоду, заподіяного сталінським режимом, пам’яті українських сіл і хуторів, що зникли після трагедії ХХ ст., присвячувались слова викладача, керівника національно-патріотичного гуртка Демко Г.Ю.
Під час заходу були використані рекомендації Українського інституту національної пам’яті, демонструвалися уривки фільмів про Голодомор і відеозаписи спогадів людей, які пережили геноцид. Присутні вшанували пам’ять загиблих під час цієї трагедії хвилиною мовчання.
Запалимо свічку… Пом’янемо… Нехай почують небеса…

До Дня Соборності України у закладі освіти відбулися тематичні заходи під гаслом «Соборна і єдина Україна»
22 січня відповідно до Указу Президента України від 13.11.2014 № 871/2014 відзначався День Соборності України.
З нагоди державного свята Дня Соборності України та з метою виховання в учнівської молоді почуття патріотизму й гордості за свою державу 21 січня в нашому закладі освіти проведено круглий стіл на тему «Єднання заради Незалежності». Під час заходу керівник національно-патріотичного гуртка Демко Г.Ю. разом з учнями провела дискусію про споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та складний і довготривалий процес її формування та загрози, які виникають на сучасному етапі щодо єдності і незалежності нашої держави. Під час бесіди Ганна Юріївна наголосила, що для Закарпаття це 76 річниця входження краю до складу України, необхідно пам’ятати наших національних героїв, серед яких і Президент Карпатської України Августин Волошин.

Виховна година до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
 27 січня 2022 року керівник національно-патріотичного гуртка Демко Ганна Юріївна провела з учнями виховну годину на тему «Голокост ─ це шрам на серці людства». Розповідь викладача про жахливі сторінки історії супроводжувалася переглядом хроніки тих подій під назвою «Кришталева ніч».

 День пам’яті Героїв Небесної Сотні. 
Із метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у нашому закладі освіти 21 лютого відбулася виховна година на тему «Небесна Сотня – в пам’яті назавжди».
Патріотичний захід для учнів провела керівник національно-патріотичного гуртка Демко Ганна Юріївна.
Головною метою виховної години було познайомити учнів з історичним і суспільним значенням Революції Гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні, розкрити суть подвигу Небесної Сотні, вшанувати героїзм українських захисників.
Подвиг героїв Небесної Сотні має визначне значення для нашої Батьківщини. Перш за все, вони віддали своє життя за те, щоб кожен наш новий день був сповнений свободи, надії та світла.