Cеред виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь.
Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
Саме з цією метою з вересня 2024-2025 навчального року продовжив свою роботу національно-патріотичний гурток під керівництвом викладача Демко Ганни Юріївни. Заняття в гуртку спонукають учнів до творчості, самореалізації особистості. Програмою гуртка передбачено проведення циклу різноманітних за формою і змістом заходів: благодійних акцій, Уроків мужності, конкурсів, екскурсій стежками рідного краю.
Впродовж вересня-жовтня навчального року була проведена історична година до вшанування трагедії у Бабиному Яру. Після заходу учні вшанували пам’ять загиблих євреїв Закарпаття біля встановленого знаку пам’яті Голокосту в місті Ужгороді біля будівлі Закарпатської обласної філармонії.
До Дня захисників і захисниць України на площі Ш.Петефі в м.Ужгороді розгорнута вулична інсталяція із портретами загиблих Героїв, яку відвідали учні нашого закладу освіти.





Історична година на тему: «Організація Об’єднаних Націй: минуле і сьогодення»
24.10.2024 року викладач історії, керівник національно-патріотичного гуртка Ганна Демко провела історичну годину на тему: «Організація Об’єднаних Націй: минуле і сьогодення». Викладач в хронологічній послідовності висвітлила шлях створення ООН, від Ліги Націй до правонаступниці ООН. Здобувачі освіти підготовали виступи щодо історичних подій створення, розвитку та сучасних аспектів роботи ООН, дослідили основні нормативно-правові акти, важливе місце серед яких займає Загальна декларація прав людини.



Урок мужності, присвячений Дню Гідності та Свободи
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.
Саме сьогодні, Ганна Демко провела з учнями урок мужності «Україна – країна нескорених!». Викладач пригадала події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013 році; розповіла про пам’ятні події та визначні здобутки українського народу у цій боротьбі; обговорили з учнями цінності, які відстоювали учасники українських революцій, та за які, сьогодні воюють захисники і захисниці у російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальна цілісність, волю, соборність, гідність України та українців.



День пам’яті жертв Голодоморів
22 листопада 2024 року в нашому закладі освіти був проведений урок-пам’яті “І плакала свіча в скорботі”, присвячений пам’яті жертв Голодоморів 22-23, 32-33, 46-47 років. Під час уроку були використані рекомендації Українського інституту національної пам’яті. Демонструвалися уривки фільмів про Голодомор і відеозаписи спогадів людей, які пережили геноцид.
Після заходу здобувачі освіти запалили свічки та хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв біля пам’ятника – символу Голодомору.

Міжнародний день захисту прав людини
Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
10 грудня була прповедена година спілкування “Я маю право!”. Під час уроку увага присутніх була закцентована на основних правах людини, одне з яких має найбільшу цінність для людини – це право на життя. Кожен має право на безпеку життя. Здобувачі освіти були активними, допитливими та залученими до безпосереднього визначення актуальних та глобальних проблем людства: війни і миру, боротьби із хворобами, із бідністю, екології, які порушують право людини на життя, на свободу, особисту недоторканість, право на освіту, на медицину, на захист, право на гідне життя, на чисте екологічне середовище.



Патріотична година «Україно, Соборна державо, сонценосна колиско моя!»
22 січня особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення Української Народної Республіки та Акт Об’єднання українських земель. Сьогодні, 22 січня 2025 року з учнями була проведена патріотична година «Україно, Соборна державо, сонценосна колиско моя!». Викладач суспільних дисциплін Демко Г.Ю. розповіла про історичні передумови, важливість незалежності та єдності нашої держави. В ході бесіди учні переглянули документальні фільми «Акт злуки: відтворення історичної правди» та «Непереможена Гуцульська Республіка», декламували вірші. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять наших воїнів, що віддали своє життя за нашу державу. Тому ми, повинні свято берегти та захищати нашу незалежність та свободу і довести всьому світові, що ми-єдина, сильна та незламна нація.



29 січня – День пам’яті Героїв Крут: символ мужності і любові до України
29 січня – День пам’яті героїв Крут. Саме в цей день Україна вшановує молодих українських патріотів, які понад століття тому, у 1918 році, стали на захист незалежності молодої Української Народної Республіки і власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українських визвольних земель. Ця дата є одним із найяскравіших прикладів героїзму, самопожертви та національної гідності в історії нашої держави.
Сьогодні, 29 січня 2025 року, в нашому закладі освіти відбувся захід-реквієм «Вони обрали Україну. Крути1918». Викладач Демко Г.Ю. розповіла про Героїв, що померли в нерівному бою за наше майбутнє. Учні з великою повагою та увагою переглянули документальний фільм-«Герої Крут. Бахмач. Розвінчуємо міфи» та освітнє відео до Дня пам’яті Героїв Крут (29 січня).


До дня Героїв Небесної Сотні
20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем. День Героїв Небесної Сотні – це вшанування відважних воїнів, які своїми щирими прагненнями до кращого майбутнього, силою духу, незламним патріотизмом і ціною власного життя змінили хід історії нашої держави. За цю перемогу заплачено велику ціну – понад сто життів. Їх назвали Небесною Сотнею – героїв, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Кожен заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя. І для нас є святим обов’язком гідно вшанувати героїв, щоб ми пам’ятали, хто і за що загинув.
Саме 20 лютого 2025 року в нашому закладі освіти відбувся виховний захід «Вони помирали, щоб жила Україна». Захід розпочався хвилиною мовчання, вшанувавши пам’ять загиблих героїв. Учні з великим жалем слухали розповідь викладача Демко Г.Ю., яка нагадала їм про героїчні події Революції Гідності, переглянули презентацію про події 2013–2014 років, переглянули документальні фільм «МИ» та « Люди творять Історію».



4 і 5 березня 2025 року здобувачі освіти переглянули національний фільм «ВОЇНИ ДУХУ», авторів і режисерів Анни Мартиненко та Тетяни Кулаковської, який демонструвався в кінотеатрі «CINEPLEX» в м.Ужгород. Це фільм документ, фільм хроніка. Це живі голоси тих, хто вистояв у пеклі Донецького аеропорту, рятував побратимів, пережив полон і продовжує боротися. Інформація про проведений захід розташована в новинах за 5 березня 2025 року.
17 березня 2025 року гуртківці національно-патріотичного гуртка під керівництвом Ганни Демко поклали квіти до пам’ятника Президента Карпатської України, Героя України Августина Волошина та вшанували хвилиною мовчання січовиків, які загинули на Красному полі.

