Національно-патріотичний

Cеред виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь.
Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
Саме з цією метою з вересня 2024-2025 навчального року продовжив свою роботу національно-патріотичний гурток під керівництвом викладача Демко Ганни Юріївни. Заняття в гуртку спонукають учнів до творчості, самореалізації особистості. Програмою гуртка передбачено проведення циклу різноманітних за формою і змістом заходів: благодійних акцій, Уроків мужності, конкурсів, екскурсій стежками рідного краю.
Впродовж вересня-жовтня навчального року була проведена історична година до вшанування трагедії у Бабиному Яру. Після заходу учні вшанували пам’ять загиблих євреїв Закарпаття біля встановленого знаку пам’яті Голокосту в місті Ужгороді біля будівлі Закарпатської обласної філармонії.

До Дня захисників і захисниць України на площі Ш.Петефі в м.Ужгороді розгорнута вулична інсталяція із портретами  загиблих Героїв, яку відвідали учні нашого закладу освіти.

Історична година на тему: «Організація Об’єднаних Націй: минуле і сьогодення»

24.10.2024 року викладач історії, керівник національно-патріотичного гуртка Ганна Демко провела історичну годину на тему: «Організація Об’єднаних Націй: минуле і сьогодення». Викладач в хронологічній послідовності висвітлила шлях створення ООН, від Ліги Націй до правонаступниці ООН. Здобувачі освіти підготовали виступи щодо історичних подій створення, розвитку та сучасних аспектів роботи ООН, дослідили основні нормативно-правові акти, важливе місце серед яких займає Загальна декларація прав людини.

Урок мужності, присвячений Дню Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.

           Саме сьогодні, Ганна Демко провела з учнями урок мужності   «Україна – країна нескорених!».   Викладач пригадала  події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013 році;  розповіла  про пам’ятні події та визначні здобутки українського народу у цій боротьбі;  обговорили  з учнями цінності, які відстоювали учасники українських революцій, та за які, сьогодні воюють захисники і захисниці у російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальна цілісність, волю, соборність, гідність України та українців.  

День пам’яті жертв Голодоморів

22 листопада 2024 року в нашому закладі освіти був проведений урок-пам’яті “І плакала свіча в скорботі”, присвячений пам’яті жертв Голодоморів 22-23, 32-33, 46-47 років. Під час уроку були використані рекомендації Українського інституту національної пам’яті. Демонструвалися уривки фільмів про Голодомор і відеозаписи спогадів людей, які пережили геноцид.

Після заходу здобувачі освіти запалили свічки та хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв біля пам’ятника – символу Голодомору.

Міжнародний день захисту прав людини

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

10 грудня  була прповедена година спілкування “Я маю право!”. Під час уроку  увага присутніх була закцентована на основних правах людини, одне з яких  має найбільшу цінність для людини – це право на життя. Кожен має право на безпеку життя. Здобувачі освіти були активними, допитливими та залученими   до безпосереднього  визначення  актуальних та глобальних проблем людства: війни і миру, боротьби із хворобами, із бідністю, екології, які порушують право людини  на життя, на свободу, особисту недоторканість, право на освіту, на медицину, на захист, право на гідне життя, на чисте екологічне середовище.