Дизайну одягу

З вересня 2020  року  розпочав роботу  гурток технічної творчості «Дизайн одягу», керівником якого  є Німець Т.М. Гуртківці вирішили виготовити колекцію спортивного молодіжного  одягу. Але спочатку зробимо екскурс в історію.  Вважається, що винахід і популяризація картатого малюнка належить шотландським чоловікам. Але це не зовсім так. Нещодавно, під час проведення археологічних розкопок в Єгипті, вчені виявили стародавню мумію, загорнуту в картатий саван. Крім того, відомим історичним фактом є те, що знать в Стародавньому Римі носила картаті тоги, а самураї Японії – картаті кімоно.

У костюмах візантійської епохи часто зустрічається малюнок у вигляді великих квадратів аборомбів, у яких можна побачити зображення тварин. У стародавній Русі поширеним був малюнок у вигляді ромбовидних решіток з колами в центрі або зірки на тлі квадратів. Однак в сучасності світ  асоцію є тканину в клітину з Шотландією.  (https://burdastyle.ua/)

Учні гуртка «Дизайн одягу» вирішили піти далі і змінили своє ставлення до традиційного картатого малюнку. Майбутніх кравців, вишивальниць перестав задовільняти звичайний, хоч і доволі сучасний спортивний одяг. Хто сказав, що спортивний одяг повинен бути з матеріалу  зафарбованого в один колір? Синій? Чорний? Зелений? Білий? Ні! Гуртківці вирішили що колекція спортивного молодіжного одягу буде – картата. Під керівництвом керівника гуртка Німець Тетяни Михайлівни розробили ескізи майбутньої колекції, розкроїли та готують вироби на примірку. Маємо надію, що ніякий короновірус не завадить у виготовлені колекції.

Експозиція  до Великого Свята Великодня

До Великодніх свят у 2021 році члени гуртка  технічної   творчості  у співпраці з керівником гуртка Німець Тетяною Михайлівною  взяли участь у виготовлені експозиції на тему «Традиції пасхальних свят від давнини до сучасності», яка відтворює пасхальні звичаї і традиції регіону.

 Участь у таких заходах розвиває творчі здібності здобувачів освіти, надає можливість виявити свою індивідуальність, формує ціннісне ставлення до надбань українського народу.