Національно-патріотичний

Cеред виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь.
Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
Саме з цією метою з вересня 2023-2024 навчального року продовжив свою роботу національно-патріотичний гурток під керівництвом викладача Демко Ганни Юріївни. Заняття в гуртку спонукають учнів до творчості, самореалізації особистості. Програмою гуртка передбачено проведення циклу різноманітних за формою і змістом заходів: благодійних акцій, Уроків мужності, конкурсів, екскурсій стежками рідного краю.
Впродовж вересня-жовтня навчального року була проведена історична година до вшанування трагедії у Бабиному Яру. Після заходу учні вшанували пам’ять загиблих євреїв Закарпаття біля встановленого знаку пам’яті Голокосту в місті Ужгороді біля будівлі Закарпатської обласної філармонії.

До Дня захисників і захисниць України на площі Ш.Петефі в м.Ужгороді була розгорнута вулична інсталяція із портретами 110 загиблих Героїв, яку відвідали учні нашого закладу освіти.

Урок мужності, присвячений Дню Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.

           Саме сьогодні, Ганна Демко провела з учнями урок мужності   «Україна – країна нескорених!».   Викладач пригадала  події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013 році;  розповіла  про пам’ятні події та визначні здобутки українського народу у цій боротьбі;  обговорили  з учнями цінності, які відстоювали учасники українських революцій, та за які, сьогодні воюють захисники і захисниці у російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальна цілісність, волю, соборність, гідність України та українців.  

День пам’яті жертв Голодоморів

 23 листопада  2023 року в закладі освіти  проведений урок пам’яті, присвячений 90-річчю Голодомору в 1932-1933 років. Захід розпочався зворушливою піснею «Свіча» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час 3 голодоморів в Україні.  Здобувачі освіти  прослухали розповідь викладача Ганни Демко   про важкі часи Голодомору, дізналися про «Закон про п’ять колосків». За цим документом було встановлено дуже жорстокі покарання навіть за дрібні крадіжки так званої колгоспної власності: лише за кілька вирваних або піднятих із колгоспного поля колосків засуджували до розстрілу або тривалого ув’язнення із конфіскацією всього майна. Ініціатором постанови був Сталін. Для вилучення продовольства створювалися спеціальні загони активістів, які ходили по сільських обійстях і здійснювали обшуки. Ці спеціально навчені активісти забирали все їстівне у мільйонів людей, прирікши їх на масовий голод.

Під час заходу учні переглянули  уривки фільмів про Голодомор і відеозаписи спогадів людей, які пережили геноцид,  рекомендовані  Українським  інститутом  національної пам’яті.

          Після заходу здобувачі освіти разом з викладачами запалили свічки та хвилиною мовчання  вшанували пам’ять жертв біля пам’ятника-символу Голодомору.

Міжнародний день захисту прав людини

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

7 грудня  Ганна Демко провела бесіду з переглядом відеоролика на тему  «Найцінніший скарб – права людини», під час якої  розповіла  учням про їхні права і свободи та  вміння ними користуватися в соціуму,  акцентувала про  поважне ставлення до власної особистості та інших. Сьогодні Україна, як і весь світ зіштовхнулася з жорстокістю та неповагою до прав людини. Окупація Росією Автономної Республіки Крим, порушення прав людини цією державою на окупованій  території України, численні терористичні акти, свідчать про те, що міжнародна спільнота не може повністю захистити  основоположних прав і  свобод людини. 

Виховна година до Дня Соборності України

22 січня 2024 року Ганна Юріївна Демко провела з учнями виховну годину «Україна – Соборна і єдина, і нам її історію творить!.

Проведений захід посилює віру в те, що територіальна цілісність нашої Батьківщини, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми ще більше упевнилися, що «Україна – єдина країна». Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну – Україну!

Виховна година  «Крути – бій за незалежність»

Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

З метою вшанування пам’яті молодих захисників Української Народної Республіки, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, 29 січня 2024 року керівник національно-патріотичного гуртка  Ганна Демко провела з учнями виховну годину  «Крути – бій за незалежність». Учні переглянули документальний фільм «Недооцінений урок історії. Герої Крут», після якого провели паралель між тими подіями та подіями, які зараз відбуваються в України.

Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події під Крутами та відчути їх значення у сьогоденні, а також спонукає до поглибленого вивчення історії та культурних надбань нашого народу.

День Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013-2014 років. Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

З метою вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні  20 лютого 2024 року в закладі освіти  була проведена година пам’яті  на тему:  “Не зорі падають із неба – зірки летять у небеса”.  Захід підготувала керівник національно-патріотичного гуртка Демко Ганна Юріївна.

Ми низько схиляємо голови, згадуємо імена, обличчя наших героїв, подумки дякуємо їм за день сьогоднішній.

…Герої не вмирають.

Просто йдуть з

Майдану  в небо.

У лицарі  зі смерті.

Пливуть човни. Пливуть човни. Пливуть…

Героям слава  вписано у серці…

85 роковина Карпатської України та 150-річчя від дня народження Августина Волошина

15 березня 2024 року відзначаємо 85-ту річницю проголошення незалежності Карпатської України та 150-річчя від дня народження відомого політичного, культурного, релігійного діяча, президента Карпатської України Августина Волошина.
14 березня 2024 року керівник національно-патріотичного гуртка Демко Г.Ю. підготувала та провела історичну годину на тему: «Незалежна Карпатська Україна». Здобувачам освіти було висвітлено події створення та основні історичні віхи існування Карпатської України, зосереджено увагу на доленосному рішенні першого (та єдиного) засідання Сойму Карпатської України (м. Хуст, 15.03.1939 р.). Під час заходу здобувачі освіти переглянули документальний фільм «Хроніка Карпатської України 1919-1939 рр. під назвою «Пролита кров за незалежність. Історія Карпатської України».
Цього ж дня здобувачі освіти поклали квіти до пам’ятника Президента Карпатської України, Героя України Августина Волошина.