Гуртожиток

Нормативно-правова база:

1. План ради роботи гуртожитку Ужгородського вищого комерційного училища ДТЕУ на 2023-2024 н.р.

2. Річний план виховної роботи в гуртожитку на 2023- 2024 н.р.

3. План роботи з учнями із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та під опікою, які проживають у гуртожитку Ужгородського вищого комерційного училища ДТЕУ на 2023-2024 н.р.

4. Порядок забезпечення гуртожитком осіб, які здобувають освіту в Ужгородському ищому комерційному училищі ДТЕУ.

5. Учнівське самоврядування гуртожитку.

6. Правила внутрішнього розпорядку гуртожитку.

Учнівський гуртожиток розташований у будівлі по вул. Коритнянській 4, розрахований на 95 місць. Будівля гуртожитку типова, є автономне опалення, центральне холодне та гаряче водопостачання.
Житлово-побутові умови в гуртожитку училища постійно знаходяться в полі зору дирекції, коменданта, вихователя, майстрів виробничого навчання, класних керівників та кураторів груп. Проводиться відповідна робота зі створення належних житлово-побутових умов учнів.
У кімнатах проживають по два-три учні. Є окремі кімнати для приготування їжі, самопідготовки, де учні мають можливість переглядати телепередачі, користуватися мережею Інтернет та актова зала для проведення масових заходів.

Виховну роботу в гуртожитку здійснює вихователь, який у своїй роботі керується, наказами, нормативними та методичними документами щодо організації виховної роботи в гуртожитку. Свою діяльність здійснює згідно перспективного та помісячного планування. Веде  відповідну документацію,  аналіз соціального стану учнів, журнал обліку індивідуальної роботи з учнями, журнал обліку проведення виховних заходів, протоколи засідань ради гуртожитку; матеріали щодо порушення учнями дисципліни та режиму проживання гуртожитку. Діяльність вихователя спрямована на створення комфортних житлово-побутових умов для проживання учнів, організації культурно-побутового обслуговування, естетичного оформлення кімнат та приміщень загального користування, стендів, стіннівок, розвиток учнівського самоврядування учнів.

Рада гуртожитку – важливий орган колективної управлінської діяльності учнів в гуртожитку. До складу Ради гуртожитку входять кращі учні. Щомісяця на своїх засіданнях члени Ради гуртожитку ретельно планують зміст основних заходів, заслуховують звіти про проведену роботу, вирішують поточні питання.

Виховну роботу з учнями гуртожитку здійснюють за напрямками: національно-патріотичне, морально-етичне та естетичне, екологічне, формування здорового способу життя, розвиток учнівського самоврядування.

Масові заходи

День Святого Миколая
Щорічно в Україні святкують День Святого Миколая.  Це свято особливо чекають діти, так як, згідно з традицією, святий залишає у них під подушкою солодощі та подарунки.
Традиції святкування Дня Миколая, започатковані в Німеччині, збереглися й дотепер. Для отримання дарунка треба покласти свої черевички або шкарпетки біля каміну. Вважається, що Святий Миколай приносить ласощі, шкільне приладдя, іграшки слухняним дітям, а неслухняним кладе різочку під подушки. У своїх листах до Миколая дітлахи пишуть не тільки побажання, але й вибачення за погані справи. Вірять, що Святий Миколай Чудотворець ходить з осликом, тому малюки поряд із черевиками ставлять тарілочку з морквою для тварини. На Миколая не можна лаятись і обманювати інших або давати нездійсненні обіцянки. Прийнято просити вибачення і прощати інших.
З часом свято перейняли сусідні країни, а відтак про нього дізналася й Україна. Раніше старші господарі запрошували селян, щоб зварити пшеничного пива. Влаштовували гостину, після якої всі весело з піснями їздили на санях довкола села. Дітям цього дня дарували особливе печиво – «миколайчика».
До свята Миколая учні, разом з вихователем Онисько Наталією виготовили новорічні ікебани, а 5 грудня зустрічали Миколая із чаюванням і подарунками. Святкування відбулося в добрій, теплій атмосфері.
Тож шануймо це прекрасне свято, яке дарує нам родинний затишок, тепло людських стосунків, нагоду згадати про тих, хто найбільше потребує нашої участі і допомоги, світлі моменти спілкування з дітлахами, відчуття дива. Як добре, що Святий Миколай існує, даруючи нагоду кожному із нас згадати серед невпинного швидкісного потоку щоденних турбот найголовніше, що він, насамперед, – Людина, і що найголовніше – бути щасливим і дарувати це щастя іншим!

        «Молодь за життя без СНІДу»

         Поріг ХХ1  століття людство переступило з  низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ і його кінцева стадія СНІД.

       3 грудня цього року Сірик Юлія, фасилітатор ГО «Неємія» провела з учнями, які проживають в гуртожитку,  тренінг-лекцію з відеопоказом фільму, приурочену до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Мета  заходу –  обізнаність і соціальна відповідальність суспільства; формування толерантного ставлення до людей з ВІЛ, особистісна та соціальна компетентність  дітей, які вимушені жити в умовах  епідемії ВІЛ/СНІД;  бажання дотримуватися правил здорового способу життя.

       Проведений захід допоможе учнівський молоді  усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання та зробити правильний вибір у житті.