26 квітня 1986 року. Ця дата навіки записана в історію людства чорними буквами. Це трагедія, з якою не зрівняється жодна відома до цих пір катастрофа.
З нагоди відзначення сумної для історії України дати – Дня Чорнобильської трагедії, бібліотекар Голубка Мирослава провела виховний захід «Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам’ять…», де мова йшла про події 26 квітня 1986 року, про наслідки аварії на ЧАЕС та сьогодення в зоні відчуженя. Здобувачі освіти переглянули фільми «День в історії. Вибух на ЧАЕС» і«16 маловідомих фактів про Чорнобиль», в яких висвітлена хронологія подій 25 квітня та в ніч на 26.
З 2011-го року туристам дозволено відвідувати Чорнобиль. Одна з найпопулярніших визначних пам’яток – так званий «російський дятел» – 150-метрова металева «Дуга», розташована за 10 кілометрів від ЧАЕС. Це частина радянського радіолокаційного радара, яка була розроблена для захисту тодішнього радянського Києва від атак. Велика частина зони відчуження нагадує про «холодну війну», образи якої немов застигли в часі – такими, якими були в 1986 році. В липні 2018 року президент України Петро Порошенко підписав указ «Про додаткові заходи з відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи…»
За минулі три десятиліття світ значно змінився. Дехто переконаний: настав час подумати про нове майбутнє для Чорнобиля. Відновлення цієї території може стати важливим уроком не лише для України, а й для всього людства.
Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. Священна пам’ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться з історії людської, не згасне у віках.